سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

خبر خوش نماینده مجلس به کارکنان غیررسمی دولت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، شهریار حیدری با اشاره به رفع ایرادات شورای نگهبان در طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بعد از رفت و برگشت‌های متعدد بین مجلس و شورای نگهبان، در نهایت طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت رفع اشکال شد و انتظار داریم که به زودی برای اجرا ابلاغ شود. وی با بیان این‌که کارکنان غیررسمی مشکلات بسیاری دارند، تصریح کرد: کارکنان غیررسمی ...

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، شهریار حیدری با اشاره به رفع ایرادات شورای نگهبان در طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بعد از رفت و برگشت‌های متعدد بین مجلس و شورای نگهبان، در نهایت طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت رفع اشکال شد و انتظار داریم که به زودی برای اجرا ابلاغ شود.

وی با بیان این‌که کارکنان غیررسمی مشکلات بسیاری دارند، تصریح کرد: کارکنان غیررسمی حتی بیشتر از یک کارمند رسمی تلاش می‌کنند اما کمتر از آنها از مزایا برخوردارند ضمن آنکه ضمانت شغلی هم ندارند.

وی اضافه کرد: با تصویب این طرح، نوع قراردادها به گونه‌ای شده که هم کارکنان غیررسمی ضمانت شغلی خواهند داشت و هم این‌که از نظر حقوق و مزایا به اندازه کارمند رسمی برخوردار می‌شوند. لذا این طرح شامل تمام کارکنان و کارمندهای غیررسمی می‌شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با اجرای این طرح هر فردی که به نوعی در دستگاه‌های دولتی اعم از شهرداری، آموزش و پرورش و سایر دستگاه‌های اداری و ارگان‌ها به عنوان کارکنان غیررسمی مشغول فعالیت است، شامل طرح استخدام کارکنان دولت می‌شود.

حیدری در پایان گفت: ۲۰ سال است که کارکنان غیررسمی منتظر تصویب چنین قانونی بودند لذا این طرح پایانی بر انتظار کارکنان غیررسمی است که ضمانت شغلی برای این افراد فراهم کرده و می‌توانند از مزایای مناسب برخوردار شوند.

خبرکاو