سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

خبر جدید برای متقاضیان خرید خودرو/ چراغ سبز صمت به عرضه 2 خودروی وارداتی در سامانه یکپارچه

به گزارش اقتصادنیوز، معاون وزیر صمت از بازگشایی سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی برای متقاضیان جدیدخبر داد. مهدی ضیغمی بيان کرد متقاضیان جدیو خودروهای وارداتی می توانند محصولات مازاد موجود در سامانه یکپارچه فروش خودرو را خریداری کنند. آن طور که تحلیل ها نشان می دهد خودروهای چینی سهم اصلی را در محصولات مازاد سامانه یکپارچه فرو خودرو به خود اختصاص داده اند. معاون وزیر صمت بيان کرد متقاضیان خودروهای وارداتی که ...

به گزارش اقتصادنیوز، معاون وزیر صمت از بازگشایی سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی برای متقاضیان جدیدخبر داد.

مهدی ضیغمی بيان کرد متقاضیان جدیو خودروهای وارداتی می توانند محصولات مازاد موجود در سامانه یکپارچه فروش خودرو را خریداری کنند.

آن طور که تحلیل ها نشان می دهد خودروهای چینی سهم اصلی را در محصولات مازاد سامانه یکپارچه فرو خودرو به خود اختصاص داده اند.

معاون وزیر صمت بيان کرد متقاضیان خودروهای وارداتی که اسفند سال گذشته برای خریداری محصولات تولیدی برندهای جهانی خودروساز نام نویسی کردند، چندان روی خوشی به خودروهای چینی نشان ندادند، پس بخشی ار این خودروها بدون خربدار مانند.

سیاست گذار خودروی مشغول برنامه ریزی است تا هفته آینده امکان ورود متقاضیان جدید را برای خریداری محصولات مازاد برندهای چینی در سامانه یکپارچه فروش فراهم می کنند.

مدیران صمت هنوز فهرست محصولات مازاد برندهای جهانی خودروساز را مشخص نکرده اند اما به نظر می رسد دو برند چینی چانگان و زوتی که توسط خودروسازی سایپا و زیر مجموعه اش پارس خودرو وارد می شده، جز فهرست خودروهای مازاد سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی قرار داشته باشند.

نارنجی های جاده مخصوص اولین شرکتی بودند که محصولات چانگان را پشت ویترین سامانه یکپارچه فروش قرار دادند.

چانگان CS 35 پلاس عنوان اولین خودروی وارداتی بعد از برداشتن قفل از در ورود خودرو به کشور را از آن خود کرد.

چانگان CS 35 پیش از بازگشت تحریم های اقتصادی در سال ۹۷ در خطوط تولد سایپایی ها مونتاژ می شد.

این خودرو توانسته بود در رقابت با خودروهای کراس اوور موجود در بازار تت حدی نظر خریداران  را به سوی خود جلب کند.

مدیران سایپا امیدوار بودند تا با عرضه مدل پلاس این خودرو بار دیگر خاطره های خوش مونتاژ چانگان را برای خود زنده کنند.

واردات چانگان CS 55 پلاس، برادر بزرگتر CS 35 پلاس هم در دستورکار خودروسازی سایپا قرار داشت اما هنوز پای این خودروی چینی به بازار خودروی کشور نرسیده است.

مشخص نیست سایپایی ها چانگان CS 55 پلاس را تحویل نداده اند یا تحویل گیرندگان ترجیح داده اند از عرضه این خودرو به بازار را به تاخیر بیندازند.

زوتی DL 5 نیز توسط پارس خودرو عرضه شده که عنوان ارزان ترین خودروی وارداتی را تا کنون یدک می کشد. 

بابد منتظر ماند تا سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی به روی متقاضیان جدید باز شود تا محصولات مازاد سامانه فروش مشخص شود.

خبرکاو