اخبار, فناوری, گوشی

حمله باج افزار Dish جزئیات هزاران کارمند را به سرقت برد

این شرکت فاش کرد که مجرمان سایبری که در اوایل سال جاری شرکت تلویزیون ماهواره ای ایالات متحده را هدف قرار دادند، انباشته ای از داده های حساس کارکنان را به سرقت بردند.

یک اخطار نقض اطلاعات که توسط این شرکت به دفتر دادستان کل مین ارسال شد، حاکی از آن بود که تقریباً ۳۰۰۰۰۰ نفر در پی یک حمله باج افزار تحت تأثیر قرار گرفتند.

وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های شرکت آفلاین شدند، مراکز تماس آن در دسترس نبودند و دسترسی کارکنان راه دور به سیستم‌های داخلی قطع شد. مشتریان نیز تحت تأثیر این حادثه قرار گرفتند، زیرا ورود به برخی از برنامه های کانال تلویزیونی Dish امکان پذیر نبود.

هزاران کارمند

اطلاعات مربوط به نقض در آن زمان کمیاب بود، اما بایگانی نشان می‌دهد که مهاجمان اطلاعات شخصی ۲۹۶۸۵۱ نفر را به سرقت برده‌اند. دیش می گوید که این سوابق متعلق به کارمندان (شرکت تقریباً ۱۶۰۰۰ نفر را استخدام می کند)، اعضای خانواده کارمندان و «تعداد محدودی» از افراد دیگر است.

با وجود این پرونده، ما هنوز نمی دانیم دقیقاً چه نوع داده هایی را هکرها به سرقت برده اند. در این پرونده آمده است که هکرها به شماره گواهینامه رانندگی و «اشکال دیگر» شناسایی دسترسی پیدا کرده‌اند و سخنگوی شرکت ادوارد ویته‌چا از به اشتراک گذاشتن جزئیات بیشتر در مورد این موضوع با رسانه‌ها خودداری کرده است.

این شرکت بیان کرد که "تایید شده است که داده های استخراج شده حذف شده است"، که نشان می دهد مهاجمان آن را در وب تاریک منتشر نخواهند کرد. همچنین نشان می دهد که این شرکت با عوامل تهدید به توافق رسیده و به احتمال زیاد باج را نیز پرداخت کرده است.

گزارش شده است که گروه پشت این حمله Black Basta است و در سایت فاش شده آن، اطلاعات Dish هنوز پست نشده است، که این ایده را تایید می کند که یک معامله انجام شده است.

این نشریه او میگوید ، با این حال، دیش نمی‌خواست صریح بگوید که آیا باج‌خواهی را پرداخت کرده است یا نه - اما این ادعا را نیز رد ن کرد.

از طریق: TechCrunch

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *