متن خبر

حذف آفات باغات با فرومون‌های جنسی حشرات

حذف آفات باغات با فرومون‌های جنسی حشرات

اخبارحذف آفات باغات با فرومون‌های جنسی حشرات
شناسهٔ خبر: 110021 -
خبرکاو:

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، اکبر دادرس مرنی، مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان با بیان اینکه با تولید فرومون‌های جنسی حشرات راهکاری را برای مبارزه با آفات باغی و گیاهی ارائه کردیم، بیان کرد : فرومون‌ها، غدد مترشحه جنسی حشره ماده هستند که موجب جذب گونه نر می‌شود. بر این اساس فرومون‌های جنسی حشرات در کشاورزی مدرن مورد استفاده قرار گرفته است؛ چرا که با قرار دادن آن بر روی تله‌های جنسی ماده، گونه نر آن آفت را شکار و از سمپاشی در مزرعه جلوگیری می‌کند.

وی تولید محصولات سالم و ارگانیک را مزایای به کار بردن فرومون‌ها در باغات کشاورزی دانست و اظهار کرد: اهمیت تولید محصولات ارگانیک و سالم در کشاورزی و پیشگیری از بیماری‌های ناشی از استفاده بی‌رویه سموم کشاورزی، ما را بر آن داشت تا با کمک فرومون‌های جنسی حشرات به جنگ آفات کشاورزی و باغی برویم.

دادرس با اشاره به چالش‌های از بین بردن آفت‌های وارد شده به تنه درختان، یادآور شد: تنها راه مقابله با این نوع آفات استفاده از فرومون‌های جنسی جلب‌کننده حشرات است که در هر هکتار به اندازه ۱۵ تا ۱۶ تله کار گذاشته می‌شود و با عمر مفید حداقل یک ماه می‌توان آفت‌ را در مزارع از بین برد.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو