متن خبر

جومیا 20 درصد از کارکنان خود را در سه ماهه چهارم 2022 به دلیل تلاش برای کاهش خسارات به نصف در سال جاری اخراج کرد.

جومیا 20 درصد از کارکنان خود را در سه ماهه چهارم 2022 به دلیل تلاش برای کاهش خسارات به نصف در سال جاری اخراج کرد.

اخبارجومیا 20 درصد از کارکنان خود را در سه ماهه چهارم 2022 به دلیل تلاش برای کاهش خسارات به نصف در سال جاری اخراج کرد.
شناسهٔ خبر: 267363 -
خبرکاو:

جومیا، به عنوان بخشی از تلاش‌های ساده‌سازی، تعداد کارمندان را 60 درصد در دبی کاهش داد و «کاهش کلی تعداد کارمندان را انجام داد که منجر به پایان دادن به بیش از 900 موقعیت شغلی در 11 بازار آن شد که معادل 20 درصد کاهش تعداد کارکنان بود». بر اساس بیانیه ای که حاوی اطلاعات مالی سال مالی 2022 جومیا است، این اتفاق در سه ماهه چهارم سال گذشته رخ داد.

این خبر پس از یادداشت هیئت نظارت جومیا مبنی بر اجرای تغییرات بیشتر در مدیریت ارشد، زمانی که فرانسیس دوفی را به عنوان مدیر عامل موقت در نوامبر گذشته منصوب کرد «در حالی که قصد داشت رهبران و مراکز تصمیم گیری نزدیک‌تر به مصرف‌کنندگان و فروشندگان در آفریقا را انتخاب کند» و اولین مصاحبه دوفای با TechCrunch است. او اشاره کرد که جومیا شروع به ایجاد این تغییرات کرده است. به گفته مدیر عامل موقت، تعداد انگشت شماری از قراردادها با دفتر این شرکت در دبی فسخ شده بود و آنهایی که باقی مانده بودند به دفاتر مختلف آفریقا نقل مکان کردند. او همچنین به TechCrunch بيان کرد که جومیا در حال آماده شدن برای کاهش قابل توجه کارکنان در 11 بازار تا پایان سال 2022 است.

هنوز خیلی زود است که بگوییم این تغییرات تا چه اندازه بر سود غول تجارت الکترونیک تأثیر می گذارد، از آنجایی که چگونه سال ها زیان های بی پایان را تحمل کرده است. برای یک، این شرکت از زمانی که در سال 2019 عمومی شد، هر سه ماهه زیان های متوالی را ثبت کرده است. سال 2022 را با 207 میلیون دلار ضرر تعدیل شده EBITDA به پایان رساند که نسبت به سال قبل 196 میلیون دلار افزایش 5.3 درصدی داشت. با این حال، دلیلی برای خوشبین بودن مدیریت وجود دارد. از اکتبر 2022 تا کنون، کاهش و تغییراتی که دولت جدید پس از 100 روز اول انجام داد، به جومیا اجازه داد تا بیش از 30 درصد در هزینه های ماهانه کارکنان صرفه جویی کند. بیانیه شرکت گفت : «اجرای این تغییرات سازمانی منجر به 3.7 میلیون دلار هزینه تجدید ساختار یکباره در سه ماهه چهارم سال 2022 شد.

همچنین زیان EBITDA تعدیل شده در دو سه ماهه گذشته از زمان روی کار آمدن مدیریت جدید کاهش یافته است و شرکت اکنون انتظار دارد تا میزان زیان را تا 50 درصد کاهش دهد و سال جاری را با حدود 100 تا 120 میلیون دلار زیان به پایان برساند.

جومیا همچنین برخی از خروج های تجاری را که اعلام کرده در سه ماهه سوم و چهارم 2022 انجام خواهد داد، نهایی کرده است. خرده فروش الکترونیکی این اقدامات را برای بهبود تخصیص منابع و تمرکز بر حوزه های اصلی با بازده سرمایه گذاری جذاب انجام داد. J umia Prime در تمام بازارهای خود متوقف خواهد شد. این شرکت همچنین خدمات لجستیکی خود را در همه بازارها به جز نیجریه، مراکش و ساحل عاج متوقف خواهد کرد. سپس، خواربارفروشی های شخص اول را در الجزایر، غنا، سنگال و تونس کاهش دهید. و عملیات تحویل غذا در مصر، غنا و سنگال را متوقف کنید. این شرکت اظهار داشت که این فعالیت‌ها کمتر از 1 درصد از GMV گروه در 9 ماه اول سال 2022 و 2 درصد از ضرر EBITDA تعدیل‌شده گروه را تشکیل می‌دهند.

در همین حال، مشتریان فعال سه ماهه جومیا 15 درصد از 3.8 میلیون مشتری در سه ماهه چهارم 2021 به 3.2 میلیون مشتری در سه ماهه چهارم 2022 کاهش یافت. جومیا بيان کرد این اتفاق به این دلیل رخ داده است که محیط اقتصادی در کشورهایی که در آن فعالیت می کند، میزان مصرف کاربران را محدود کرده است. همچنین به کاهش عمدی در نحوه ترویج دسته بندی محصولات با "اقتصاد واحد چالش برانگیز" اشاره کرد.

این شرکت همچنین متوجه کاهش سفارشات، ارزش ناخالص کالا و ارزش کل پرداختی از سه ماهه چهارم 2021 شد. سفارشات 12.5% ​​از 11.3 میلیون به 9.9 میلیون کاهش یافت. جی ام وی. 14 درصد از 330.1 میلیون به 283.1 میلیون. و TPV، 18٪ از 90.5 میلیون به 73.9 میلیون. علیرغم افت این معیارها که جومیا طی دو سه ماهه گذشته به طور پیوسته رشد کرده بود، درآمد آن تغییری پیدا کرد و شاهد افزایش 7.1 درصدی نسبت به سال قبل از 62 میلیون در سه ماهه چهارم 21 به 66.5 میلیون در سه ماهه چهارم 22 بود. سود ناخالص 21.9 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت زیرا زیان عملیاتی 41 درصد کاهش یافت.

جومیا در سال 2021 با 512.8 میلیون دلار (117.1 میلیون دلار وجه نقد و معادل و 395.7 میلیون دلار سپرده مدت دار و سایر دارایی های مالی) به پایان رسید. تا پایان سال 2022، نقدینگی آن بیش از 50 درصد کاهش یافته و به 227.8 دلار رسیده است (72.1 میلیون دلار پول نقد و معادل نقدی و 155.7 میلیون دلار سپرده مدت دار و سایر دارایی های مالی. سهام شرکت تجارت الکترونیک متمرکز در آفریقا اما مقر آن در ایالات متحده است. در زمان انتشار 10 درصد کاهش یافت و به حدود 3.78 دلار رسید.

و به برخی از اخبار امیدوارکننده، Dufay - پس از جایگزینی موسسان شرکت در نوامبر گذشته و گذراندن سه ماه به عنوان سرپرست مدیرعامل Jumia - به عنوان مدیر عامل Jumia منصوب شد. به این ترتیب، این شرکت در گزارش مالی سال 2022 خود با اشاره به به روز رسانی رهبری گفت: "تحقیقات اجرایی که انجام می شد اکنون به نتیجه رسیده است. " این انتصاب نشان دهنده اعتماد قوی هیئت مدیره به رهبری فرانسیس و توانایی او برای ارتقای موفقیت آمیز کسب و کار به سمت سودآوری است.

خبرکاو

منبع

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است