متن خبر

جنرال موتورز قرارداد انحصاری را برای جلوگیری از کمبود تراشه در آینده امضا می کند

جنرال موتورز قرارداد انحصاری را برای جلوگیری از کمبود تراشه در آینده امضا می کند

اخبارجنرال موتورز قرارداد انحصاری را برای جلوگیری از کمبود تراشه در آینده امضا می کند
شناسهٔ خبر: 265886 -
خبرکاو:

نمایندگی خودرو جنرال موتورز شورلت
جاناتان وایس/Shutterstock.com

در حالی که کمبود تراشه های خودرویی جهانی که در سال 2020 آغاز شد، بالاخره در حال کاهش است، نبرد چند ساله برای خودروسازان تمام نشده است. در نتیجه، جنرال موتورز یک قرارداد عرضه انحصاری و در نوع خود را با GlobalFoundries (GF) امضا کرد و عرضه مستقیم تراشه‌ها را تضمین کرد.

GlobalFoundries، یک تولید کننده ریزتراشه و نیمه هادی، ظرفیت تولید خود را برای ایجاد ویفر به طور خاص برای جنرال موتورز و تامین کنندگان اصلی آن گسترش خواهد داد. پس ، به جای وعده دادن موجودی بیشتر، یک خط تولید کامل به خودروساز اختصاص داده شده است. این توسعه در کارخانه نیمه هادی آن در نیویورک رخ خواهد داد که همچنین به انتقال بیشتر فرآیند تولید به ایالات متحده کمک می کند.

این اولین قرارداد در نوع خود، تراشه‌های GF را مستقیماً به تأمین‌کنندگان کلیدی جنرال موتورز ارسال می‌کند و تضمین می‌کند که این شرکت عرضه کافی برای وسایل نقلیه معمولی دارد و تقاضای رو به رشد برای تراشه‌های EV، رانندگی خودران، و سایر آپشن های رانندگی و ایمنی پیشرفته را برآورده می‌کند.

به گفته داگ پارکس، معاون اجرایی توسعه و عرضه جنرال موتورز، "توافقنامه تامین با GlobalFoundries به ایجاد یک عرضه قوی و انعطاف پذیر از فناوری حیاتی در ایالات متحده کمک می کند که به جنرال موتورز کمک می کند تا این تقاضا را برآورده کند، در حالی که فناوری و ویژگی های جدید را به مشتریان ارائه می دهد. "

توافق راهبردی بلندمدت بین جنرال موتورز و GlobalFoundries یک حرکت محکم برای کمک به جلوگیری از کمبود زنجیره تامین، مشکلات تحویل و دیگر کندی‌هایی است که بسیاری از آنها در طول همه‌گیری با آن مواجه شدند. این دو شرکت گفتند که این قرارداد باعث افزایش حجم تولید و ارائه "کیفیت و قابلیت پیش بینی بهتر، به حداکثر رساندن تولید محتوای با ارزش برای مشتری نهایی" می شود.

علاوه بر این، با ادامه پیشرفت و تکامل فناوری و وسایل نقلیه الکتریکی، جنرال موتورز انتظار دارد نیاز به تراشه نیمه هادی آن بیش از دو برابر شود. این کشور نمی‌تواند فقط به سطح قبل از همه‌گیری بازگردد و باید زنجیره تامین خود را گسترش دهد تا تقاضای رو به رشد را به سرعت برآورده کند.

در حالی که فورد در سال 2021 با GlobalFoundries همکاری کرد، معامله انحصاری با جنرال موتورز امیدوارکننده تر به نظر می رسد. این یکی از اقداماتی است که جنرال موتورز برای رسیدن به هدف خود برای تولید یک میلیون خودروی الکتریکی تا سال 2025 انجام می دهد.

از طریق CNBC

خبرکاو

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است