متن خبر

جف بزوس: بیشتر از سرمایه‌گذاری در فضا، در زمینه تغییرات اقلیمی هزینه می‌کنم

جف بزوس: بیشتر از سرمایه‌گذاری در فضا، در زمینه تغییرات اقلیمی هزینه می‌کنم

اخبارجف بزوس: بیشتر از سرمایه‌گذاری در فضا، در زمینه تغییرات اقلیمی هزینه می‌کنم
شناسهٔ خبر: 179583 -
خبرکاو:

جف بزوس می‌گوید قصد دارد بیشتر از سرمایه‌گذاری در حوزه فضا با بلو اوریجین به صرف هزینه در زمینه تغییرات اقلیمی بپردازد. البته موسس آمازون همچنان تاکید دارد که شیفته فضاست.

جف بزوس به‌تازگی در مصاحبه‌ای در «انجمن ایگناتیوس» در پاسخ به این انتقاد که میلیاردرها باید به جای ماجراجویی‌های فضایی هزینه بیشتری را صرف مقابله با تغییرات اقلیمی کنند، بيان کرد : «آن‌ها دوگانگی لازم در اجرای اهداف این دو حوزه را فراموش کرده‌اند، این که هر دو موضوع به شکل عمیقی با یکدیگر در ارتباط هستند. البته حقیقت این است که من دارم بیشتر از صرف هزینه در حوزه فضا پول‌هایم را صرف ‘صندوق زمین بزوس’ می‌کنم.»

بنیان‌گذار بلو اوریجین پذیرفت که تلاش‌های بسیار بیشتری باید در حوزه مشکلات زمین انجام شود، ولی بيان کرد انسان‌ها برای حفظ نرخ رشد خود به عنوان یک تمدن باید به فکر منابع توسعه در سایر سیارات هم باشند.

بزوس در سال ۲۰۲۰ صندوق ۱۰ میلیارد دلاری زمین را راه‌اندازی کرد تا بودجه لازم برای دانشمندان، فعالان و سایر سازمان‌هایی که در زمینه تغییرات اقلیمی کار می‌کنند را تامین نماید. این صندوق تاکنون ۹۴۷ میلیون دلار از بودجه خود را خرج کرده و قصد دارد ۹ میلیارد دلار باقی مانده را تا سال ۲۰۳۰ صرف کند.

بزوس پس از کناره‌گیری از مدیرعاملی آمازون در تابستان، حالا زمان بیشتری را صرف سایر پروژه‌های خود از جمله صندوق زمین، بلو اوریجین و روزنامه واشنگتن پست می‌کند. این کارآفرین ۵۷ ساله آمریکایی از دیرباز علاقه زیادی به فضا داشت. او در دوره دبیرستان در یک سخنرانی بيان کرد ه بود که می‌خواهد هتل فضایی، پارک‌های تفریحی و برای دو تا سه میلیون نفر کلونی‌هایی در مدار زمین بسازد.

جف بزوس همچنین در انجمن ایگناتیوس درباره حضور کوتاه خود در فیلم سینمایی Star Trek: Beyond بيان کرد : «به دست آوردن این نقش کار راحتی نبود چون اصرار داشتم که یک نقش ناطق داشتم باشم و با این کار شرایط بسیار پیچیده‌تر شد.»

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو