سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

جسی لیو از خرگوش درباره ماهیت استارت‌آپ‌ها: «سریع‌تر رشد کن یا سریع‌تر بمیر»، فقط تسلیم نشو

جسی لیو، بنیانگذار و مدیر عامل Rabbit، از مرگ نمی ترسد... حداقل از مرگ شرکت. او به TechCrunch بيان کرد که این شرکت یک استارت‌آپ است که ممکن است ثروت آن تحت تأثیر هوا و هوس رقبای چند میلیارد دلاری قرار گیرد - اما این دلیلی برای تسلیم شدن و بازگشت به خانه نیست. لیو با حضور در صحنه StrictlyVC LA، رویکرد نسبتاً فلسفی خود را در قبال تهدید گوگل، مایکروسافت یا اپل توضیح ...

جسی لیو، بنیانگذار و مدیر عامل Rabbit، از مرگ نمی ترسد... حداقل از مرگ شرکت. او به TechCrunch بيان کرد که این شرکت یک استارت‌آپ است که ممکن است ثروت آن تحت تأثیر هوا و هوس رقبای چند میلیارد دلاری قرار گیرد - اما این دلیلی برای تسلیم شدن و بازگشت به خانه نیست.

لیو با حضور در صحنه StrictlyVC LA، رویکرد نسبتاً فلسفی خود را در قبال تهدید گوگل، مایکروسافت یا اپل توضیح داد. (نقل قول ها برای وضوح کمی ویرایش شده اند.)

Rabbit's r1، دستیار هوش مصنوعی جیبی که پس از اولین نمایش خود در CES تبلیغات قابل توجهی را به خود جلب کرد، مطمئناً یک پیشنهاد اصلی است. این دستگاه به اندازه نیمی از یک تلفن، به‌عنوان دستیار صوتی عمل می‌کند، اما می‌تواند برنامه‌های شما را از راه دور کار کند و اقدامات پیچیده را انجام دهد و همچنین به سؤالات پاسخ دهد و مکالمه‌ای مانند ChatGPT را ادامه دهد. او این دو بخش را «نیت» و «عمل» توصیف کرد.

من این دیدگاه را سالها پیش داشتم، در واقع 10 سال پیش، اما فناوری آماده نبود. این اولین بار در تاریخ است که چنین دستگاهی واقعا امکان پذیر است.

او توضیح داد که مجذوب قابلیت‌های LLM برای درک زبان و هدف شده است، و با تطبیق‌پذیری ظاهری سیستم‌های مبتنی بر ترانسفورماتور، طبیعی است که تلاش کنیم آنها را نیز وادار به انجام اقدامات کنیم.

او به یاد می آورد: «ما بلافاصله سعی کردیم از دستورات فوق العاده استفاده کنیم تا این مدل زبان را به انجام کارها وادار کنیم، و نتیجه بسیار بد بود. یک نسخه نمایشی از یک شرکت دیگر وجود دارد که می‌توانید آن را دوست داشته باشید، از یک LLM برای رفتن به آخرین ویدیوی YouTube Mr. Beast استفاده کنید و نظر بدهید. بله، در تئوری، مدل های زبان می توانند این کار را انجام دهند. اما این امر باعث می شود که مجبور شوید به معنای واقعی کلمه صفحه نمایش خود را که این کار را مرحله به مرحله انجام می دهد تماشا کنید. و تقریباً دو تا سه دقیقه طول می کشد تا یک کار را به این صورت به پایان برسانید. ما فقط فکر نمی کنیم که بتواند به یک تجربه کاربر نهایی خوب تبدیل شود."

راه حل آنها "مدل اقدام بزرگ" است که بر روی ساعت ها و ساعت ها تعامل کاربران واقعی با برنامه های محبوب آموزش داده شده است: "Spotify، Uber، Expedia، DoorDash، شما نام ببرید. ما 800 برنامه برتر با بالاترین فرکانس را داریم. سپس این شبکه نمادین عصبی را راه‌اندازی می‌کنیم و از این هوش مصنوعی که اکنون به آن مدل اکشن بزرگ می‌گوییم، می‌خواهیم تا آن کلیپ‌ها را تحلیل کند، اما فریم به فریم. ایده این است که به طور نمادین، هوش مصنوعی در نهایت به اندازه کافی هوشمند خواهد بود که تمام دکمه ها، همه عناصر را استخراج کند، و سپس می توانیم اساساً منطقی برای خودکارسازی بسازیم.

خرگوش r1 در حال استفاده است. مدل دست: کریس ولازکو از واشنگتن پست.

بخش زبان هنوز بر روی سرویس های شخص ثالث LLM مانند Perplexity اجرا می شود، که به نظر می رسد تلاش می کند تا از موفقیت Rabbit سرمایه گذاری کند و یک سال خدمات رایگان را در کنار هر چیزی که r1 ارائه می دهد ارائه می دهد. من پیشنهاد کردم که هزینه های API و سایر ملاحظات می تواند خطری برای پرداخت بدهی استارت آپ باشد.

"اول از همه، ما با فروش r1 ضرر نمی کنیم، که یک دستاورد بسیار، بسیار، بسیار مهم است، به خصوص برای استارتاپ جدید در نسل 1. ما با فروش واحدهای بیشتر ورشکسته نمی شویم. من تمام اعتبار را به تیم سخت‌افزار خود می‌دهم که بچه‌های شگفت‌انگیز می‌توانند اساساً بر روی قطعات و هزینه‌های BOM [صورت‌حساب مواد] مذاکره کنند.» ما واقعاً به 100000 سفارش نزدیک شده ایم. دو روز قبل از اینکه نوت دوم به تیم من گفت، واقعا خوب خواهد بود اگر بتوانیم 500 واحد را در روز اول بفروشیم. اما ما 18000 فروختیم.

در مورد اشتراک، لیو آن را کارآمد نمی بیند، به خصوص زمانی که تز دستگاه ارزان و ساده باشد. اگرچه او اشاره کرد که کاربران می‌توانند بعداً مدل‌های مخصوص اپلیکیشن خود را آموزش داده و به فروش برسانند، و Rabbit آن را کاهش خواهد داد، اما هشدار داد که این یک برنامه بلندمدت است که هنوز هیچ جزئیات خاصی ندارد.

در نهایت، زمانی که لیو با این واقعیت روبرو شد که بزرگترین و ثروتمندترین شرکت‌های جهان میلیاردها دلار برای پیشرفت در هوش مصنوعی هزینه می‌کنند، لیو دیدگاهی تقریباً ذن در مورد احتمال له شدن زیر پاشنه گوگل، مایکروسافت یا اپل (مدیر عامل آنها) ارائه کرد. تیم کوک به تازگی گفته است که امسال «زمینه جدیدی را در زمینه هوش مصنوعی خواهد گشود».

اعتبار تصویر: TechCrunch

من متوهم نیستم که فکر کنم ما یک استارت آپ نیستیم. ما یک استارت آپ هستیم.» منظورم این است که اولین درسی که دو سال پیش از Y Combinator آموختم این بود که 99 درصد استارت آپ ها خواهند مرد. اگر ذهنیت شما به عنوان یک کارآفرین این است که "اوه، من یک ایده نابغه دارم، و می توانم تضمین کنم که این کار موثر خواهد بود، مهم نیست که همه این شرکت های بزرگ فناوری چه تلاش می کنند..." منظورم این است که شما دچار توهم هستید. چنین چیزی وجود ندارد. واقعیت این است که یک استارتاپ یک بازی بقا است و بهتر است وقت خود را صرف تمرکز روی چیزهای خود کنید.»

"آنها کاری را که قرار است انجام دهند، انجام خواهند داد، و من هم کاری را که قرار است انجام دهم، انجام خواهم داد، درست است؟ باید چند بنیانگذار وجود داشته باشند، وقتی شنیدند اپل در حال ساخت Apple Cars است، متوقف شدند، درست است؟ فقط کنسل کردند حالا چی؟ من فکر می‌کنم داشتن این سطح از رقابت خوب است که فقط به ما کمک می‌کند سریع‌تر رشد کنیم یا سریع‌تر بمیریم، که طبیعت استارت‌آپ‌ها است. این یکی است یا - من هنوز نمی دانم. اما من تمام تلاشم را می‌کنم - همانطور که گفتم، این یک بازی بقا است. »

می توانید پنل کامل را در زیر مشاهده کنید.

خبرکاو