متن خبر

جدیدترین گزارش Speedtest از کاهش سرعت اینترنت موبایل و ثابت در ایران خبر می‌دهد

جدیدترین گزارش Speedtest از کاهش سرعت اینترنت موبایل و ثابت در ایران خبر می‌دهد

اخبارجدیدترین گزارش Speedtest از کاهش سرعت اینترنت موبایل و ثابت در ایران خبر می‌دهد
شناسهٔ خبر: 268408 -
خبرکاو:

اسپیدتست ماهانه گزارشی درباره سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان و کشورهای مختلف منتشر می‌کند و حالا در جدیدترین گزارش آن برای ماه ژانویه 2023، سرعت اینترنت موبایل و ثابت در ایران کاهش یافته که این کاهش برای اینترنت موبایل، تقریباً قابل‌توجه است.

در گزارش اسپیدتست برای ژانویه 2023، میانگین سرعت اینترنت موبایل و ثابت در جهان افزایش داشته است. سرعت اینترنت ثابت از 75.18 مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی، به 76.34 مگابیت بر ثانیه رسیده و سرعت اینترنت موبایل هم از 36.74 مگابیت بر ثانیه، به 37.98 مگابیت بر ثانیه افزایش پیدا کرده است.

میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان ژانویه 2023
میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان ژانویه 2023

سرعت اینترنت ثابت و موبایل در ایران

در ماه ژانویه سرعت اینترنت ثابت و موبایل در کشورمان کاهش داشته و این کاهش برای اینترنت موبایل تقریباً قابل‌توجه است. رتبه اینترنت ثابت و موبایل در فهرست اسپیدتست به‌ترتیب کاهش 2 و 1 پله‌ای داشته است.

طبق گزارش اسپیدتست، سرعت اینترنت موبایل در کشورمان از 39.32 مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی، به 35.87 مگابیت بر ثانیه رسیده است که منجر به کاهش یک‌پله‌ای رتبه کشورمان در فهرست و قرارگیری‌اش در رتبه 56ام شده است.

میانگین سرعت اینترنت موبایل و ثابت ایران ژانویه 2023
میانگین سرعت اینترنت موبایل و ثابت ایران ژانویه 2023

در بخش اینترنت ثابت، این کاهش سرعت کمتر است. درحالی‌که در گزارش قبلی با سرعت 11.66 مگابیت بر ثانیه روبه‌رو بودیم، حالا در گزارش ماه ژانویه این سرعت به 11.44 مگابیت بر ثانیه کاهش یافته است. این کاهش سرعت باعث پایین‌آمدن 2پله‌ای رتبه کشورمان در فهرست و قرارگیری‌اش در رتبه 146ام جهان شده است.

در سطح جهان، سنگاپور همچنان بالاترین سرعت اینترنت ثابت را دارد و کاربران این کشور به سرعت 234.55 مگابیت بر ثانیه دسترسی دارند. در رتبه دوم شیلی قرار گرفته که با سرعت 224.84 مگابیت بر ثانیه، چین را شکست داده است. در رتبه‌های بعدی به‌ترتیب چین، امارات متحده عربی و هنگ‌کنگ به‌چشم می‌خورند.

سریع‌ترین اینترنت ثابت و موبایل جهان ژانویه 2023
سریع‌ترین اینترنت ثابت و موبایل جهان ژانویه 2023

در بخش اینترنت موبایل، امارات متحده عربی با میانگین سرعت 161.15 مگابیت بر ثانیه توانسته است قطر را شکست دهد و به صدر فهرست راه پیدا کند. قطر حالا با سرعت 155.51 مگابیت بر ثانیه در جایگاه دوم قرار دارد. رتبه‌های بعدی را به‌ترتیب نروژ، کره جنوبی دانمارک تصاحب کرده‌اند.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است