متن خبر

جاه طلبی های هوش مصنوعی مایکروسافت به وسواس Minecraft شما می رسد

جاه طلبی های هوش مصنوعی مایکروسافت به وسواس Minecraft شما می رسد

اخبارجاه طلبی های هوش مصنوعی مایکروسافت به وسواس Minecraft شما می رسد
شناسهٔ خبر: 267978 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

به نظر می‌رسد که مایکروسافت با فناوری هوش مصنوعی خود، به‌ویژه در نوع بازی، اگر گزارش جدیدی باور شود، انگشتان پای خود را در زمینه‌های دیگر فرو می‌برد.

بر اساس یک منبع ناشناس از Semafor (در برگه جدید باز می شود) و توسط Neowin (در برگه جدید باز می شود) گزارش شده است، مایکروسافت ممکن است در حال برنامه ریزی برای توسعه یک مدل هوش مصنوعی جدید با وظیفه گیمرها برای کنترل شخصیت ها و وظایف خود با استفاده از زبان طبیعی باشد. . گزارش شده است که این ویژگی در یک جلسه داخلی مایکروسافت به نمایش گذاشته شده است.

ظاهراً این کار دشوارتر از برنامه ریزی قبلی بوده است زیرا برخی از کارهای sandbox را می توان به روش های مختلف انجام داد و خود مدل هوش مصنوعی حتی می تواند روش های جایگزین را برای انجام وظایف در بازی ایجاد کند.

مقاله Semafor بیان می‌کند که مایکروسافت هیچ برنامه‌ای برای اضافه کردن این کنترل هوش مصنوعی به هیچ یک از ساخت‌های عمومی Minecraft ندارد، اگرچه محققان هوش مصنوعی از این بازی برای آزمایش فناوری خود از جمله OpenAI، خالق ChatGPT استفاده کرده‌اند.

مشکلات احتمالی هوش مصنوعی در Minecraft

اگرچه این گزارش بیان می‌کند که مایکروسافت از فناوری هوش مصنوعی خود در نسخه عمومی Minecraft استفاده نمی‌کند، ایده این نوع دموی هوش مصنوعی نیز منحصر به فرد نیست اگر این ویدیو که بعداً توسط WalkingCat در توییتر منتشر شد دقیق باشد.

مطمئناً برنامه های شگفت انگیزی دارد که به بازیکنان اجازه می دهد فوراً ساختارهای زیبایی بسازند و به راحتی شخصیت های خود را کنترل کنند یک گزینه دسترسی عالی است. اما همانطور که آن ویدیو اشاره می‌کند، ممکن است مشکلاتی در کدنویسی وجود داشته باشد که فقط کسانی که تجربه اشکال‌زدایی را دارند می‌توانند آن‌ها را برطرف کنند.

همچنین فضای زیادی برای رفتار نادرست وجود دارد، زیرا بازیکنان می توانند نمادها، ساختارهای نامناسب یا بدتر از آن را فورا احضار کنند، و یک هوش مصنوعی می تواند برای آزار و اذیت سایر بازیکنان نیز آموزش داده شود. امیدواریم که مایکروسافت به تحقیقات خود در پشت درهای بسته ادامه دهد تا زمانی که این پیچیدگی ها برطرف شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است