متن خبر

ثبت رکورد جدید دیگری برای ایران‌ ایر/ افزایش ۳۳.۵ درصد تاخیرهای پروازی طی یکسال

ثبت رکورد جدید دیگری برای ایران‌ ایر/ افزایش ۳۳.۵ درصد تاخیرهای پروازی طی یکسال

شناسهٔ خبر: 437748 -
تاخیر ۱۷ ساعته پرواز استانبول-تهران هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) جدیدترین نمونه از تاخیرهای عجیب حمل‌ونقل هوایی کشور است.

مطابق آخرین آمار منتشر شده شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در تیرماه امسال و در بخش تاخیرهای پروازی شرکت‌های هواپیمایی اروان، معراج و کیش ایر با ۶۷، ۵۸ و ۴۹ درصد بیشترین تاخیر را داشته‌اند. هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با ۱۶۴ دقیقه ( حدود ۳ ساعت) در صدر متوسط زمان تاخیر پروازهای تاخیردار قرار دارد.

پس از این شرکت، کیش ایر با ۱۵۱ دقیقه قرار گرفته است. هواپیمایی معراج، کارون و ایرتور نیز به ترتیب با ۱۲۲ دقیقه، ۱۲۱ و ۱۲۰ دقیقه در رده‌های بعدی بیشترین متوسط تاخیر پروازهای تاخیردار قرار دارند.

در بخش میزان تاخیر پروازهای خروجی تاخیردار ۳۰ دقیقه و بیشتر نیز ایران‌ایر با فاصله زیاد از سایر شرکت‌های هواپیمایی پیش افتاده است. در تیرماه امسال میزان این تاخیرها برای ایران‌ایر ۹۶ هزار و ۲۰۷ دقیقه بود . بعد از این شرکت، کیش ایر با ۵۴ هزار و ۶۷۱ دقیقه و کارون با ۴۶ هزار و ۹۱۴ قرار دارند.

در بخش پروازهای ابطالی تیرماه نیز هواپیمایی زاگرس با ۷۵ درصد پرواز در صدر قرار دارد. معراج با ۶۹ درصد، آساجت با ۶۲ درصد، کیش ایر با ۶۰ درصد و قشم‌ایر نیز با ۶۰ درصد در رده‌های بعدی قرار دارند.

بررسی عملکرد شرکت‌های هواپیمایی در بازه زمانی تیرماه سال گذشته تا تیر امسال حاکی از آن که در بخش تاخیرات پروازی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران طی یکسال روند رو به رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است.

متوسط تاخیر پروازهای تاخیردار این شرکت در تیرماه سال قبل ۱۲۳ دقیقه بود که با رشد حدود ۳۳.۵ درصدی در تیر امسال به ۱۶۴ دقیقه افزایش یافته است. هواپیمایی کیش نیز جای پای ایرلاین ملی گذاشته و از ۱۳۶ دقیقه متوسط تاخیرهای پروازی سال گذشته به ۱۵۱ دقیقه در سال جاری رسیده است، یعنی رشد حدود ۱۱ درصدی.

هواپیمایی ایرتور نیز میزان تاخیر پروازی خود را از ۱۰۲ دقیقه به ۱۲۰ دقیقه (رشد ۱۷.۷ درصدی )‌ افزایش داده است. آتاایر، تابان، قشم و ماهان اما در تاخیرهای پروازی رشد منفی داشته‌اند.

تاخیر پروازهای ایران ایر

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است