سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

تیک‌تاک یک شورای جهانی از نوجوانان تشکیل می‌دهد؛ تیمی متشکل از 15 نوجوان با ملیت‌های مختلف

TikTok درحال راه‌اندازی یک شورای جهانی برای بهبود ایمنی آنلاین نوجوانان است. این شورا در کنار متخصصان، برای ایمن‌تر کردن این شبکه اجتماعی کار خواهند کرد. اخیراً تحقیقاتی در مورد امنیت فضای مجازی منتشر شد که در آن به لزوم وجود ارتباط بهتر بین نوجوانان و والدین تأکید شده است. در پی این موضوع، تیک‌تاک تصمیم به تشکیل چنین شورایی گرفته است. تحقیقات نشان می‌دهند که فقط نیمی از ...

TikTok درحال راه‌اندازی یک شورای جهانی برای بهبود ایمنی آنلاین نوجوانان است. این شورا در کنار متخصصان، برای ایمن‌تر کردن این شبکه اجتماعی کار خواهند کرد. اخیراً تحقیقاتی در مورد امنیت فضای مجازی منتشر شد که در آن به لزوم وجود ارتباط بهتر بین نوجوانان و والدین تأکید شده است. در پی این موضوع، تیک‌تاک تصمیم به تشکیل چنین شورایی گرفته است. تحقیقات نشان می‌دهند که فقط نیمی از نوجوانان بریتانیایی ماهانه با والدین خود در مورد پلتفرم‌های آنلاین صحبت می‌کنند و بسیاری از آن‌ها درباره موضوعات ناراحت‌کننده در فضای مجازی، با والدین خود صحبت نمی‌کنند.

به گزارش گیزموچاینا، این شورا بر رفاه نوجوانان و نیز سلامت نوجوانان در فضای مجازی و ابزارهای گزارش‌دهی اطلاعات تمرکز خواهد کرد.

تیک‌تاک

اهداف شورای نوجوانان تیک‌تاک

تیک‌تاک منابعی مانند Safety Center را ارائه می‌کند که در آن آموزش‌هایی در این رابطه را به نوجوانان ارائه می‌دهد. برای تشویق مشارکت والدین، تیک‌تاک این ویژگی را در دسترس خانواده‌ها نیز قرار می‌دهد. همچنین این شورا، بیش از 10 کمپین سواد رسانه‌ای درون‌برنامه‌ای را طی سال 2024 میلادی راه‌اندازی خواهند کرد.

یکی از نمایندگان تیک‌تاک دراین‌باره او میگوید :

«گوش‌دادن به بازخورد نوجوانان و والدین بخش بزرگی از وظایف ایمنی ما در این اپلیکیشن است. بسیاری از اعضای این شورا از ایجاد یک فضای ایمن‌تر و تقویت تفاهم بین والدین و فرزندان استقبال کردند.»

کارشناسان فضای مجازی معتقدند که وجود شورای جوانان بسیار مهم است. این شورا بر نیاز به آموزش نوجوانان و والدین در مورد ابزارهای ایمنی موجود تأکید می کند. تیک‌تاک قصد دارد از طریق پیام‌رسانی درون‌برنامه‌ای و ترویج طرح‌های سواد رسانه‌ای به این موضوع رسیدگی کند. هنوز تاریخ دقیقی برای تشکیل این شورا اعلام نشده است، اما انتظار داریم که به‌زودی این شورا کار خود را رسماً آغاز کند. انتظار داریم که 15 نوجوان از کشورهای مختلف در این شورا مشارکت داشته باشند.

امنیت سایبری کودکان و نوجوانان یکی از دغدغه‌های اصلی والدین است که تیک‌تاک با این تصمیم، گام بزرگی در افزایش امنیت این حوزه برداشته است. به‌تازگی نیز این اپلیکیشن علی‌رغم محدودیت‌های احتمالی دولت آمریکا، توانست سود هنگفتی در این کشور به ثبت برساند.

خبرکاو