سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

تیم کوک می‌گوید اپل امسال در GenAI «جایگاه جدیدی» خواهد گشود

تیم کوک، مدیر عامل اپل، قول داده است که اپل امسال در GenAI «جایگاه جدیدی» را ایجاد خواهد کرد. کوک این را در جریان جلسه سالانه سهامداران شرکت امروز اعلام کرد، در همان هفته ای که طبق گزارش ها، شرکت برنامه چند میلیارد دلاری خود برای ساخت یک خودروی برقی را خنثی کرد. بر اساس چندین نشریه، برخی از کارکنان پروژه EV برای کار بر روی طرح‌های مختلف GenAI منصوب شدند. $AAPL ...

تیم کوک، مدیر عامل اپل، قول داده است که اپل امسال در GenAI «جایگاه جدیدی» را ایجاد خواهد کرد.

کوک این را در جریان جلسه سالانه سهامداران شرکت امروز اعلام کرد، در همان هفته ای که طبق گزارش ها، شرکت برنامه چند میلیارد دلاری خود برای ساخت یک خودروی برقی را خنثی کرد. بر اساس چندین نشریه، برخی از کارکنان پروژه EV برای کار بر روی طرح‌های مختلف GenAI منصوب شدند.

اپل، برخلاف بسیاری از رقبای بزرگ فناوری خود، در سرمایه گذاری و افزایش سرعت GenAI کند بوده است.

در طول تماس سه ماهه اول شرکت، کوک بيان کرد که اپل به صورت داخلی با GenAI کار می‌کند، اما رویکردی کندتر و آگاهانه‌تر برای تجسم‌های این فناوری با مشتری در پیش گرفته است. در واقع، اپل تنها در کنفرانس‌های مطبوعاتی و اطلاعیه‌های اخیر خود به طور خلاصه به GenAI اشاره کرد، مانند زمانی که در پاییز گذشته آپشن های تصحیح خودکار و پیش‌بینی متن را در iOS معرفی کرد.

مارک گورمن از بلومبرگ گزارش داده است که اپل در حال برنامه‌ریزی برای ارتقاء ابزار جستجوی داخلی Siri و iOS، Spotlight، با مدل‌های GenAI است تا بتواند به پرسش‌های پیچیده‌تر پاسخ دهد و به مکالمات پیچیده‌تر چند نوبتی رسیدگی کند. همچنین گفته می‌شود که اپل در حال تحلیل آپشن های مبتنی بر هوش مصنوعی است تا به کاربران اجازه دهد به‌طور خودکار اسلایدهای ارائه را در Keynote و فهرست ‌های پخش در Apple Music، و همچنین پیشنهادهای کدنویسی مبتنی بر GenAI را در Xcode، پلتفرم توسعه اپلیکیشن این شرکت، تولید کنند.

برخی از این موارد – یا هیچ کدام – می‌توانند در نسخه‌های بعدی iOS، macOS و iPadOS ارائه شوند که انتظار داریم که در کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان اپل در تابستان امسال به نمایش گذاشته شوند.

شاید با تلگراف تشدید تمرکز GenAI اپل، مهندسان این شرکت تعداد فزاینده‌ای از مقالات علمی و فنی مرتبط با GenAI را تالیف کرده‌اند. یکی سیستمی را توصیف می کند که می تواند آواتارهای سه بعدی متحرک را از ویدیوهای کوتاه تولید کند. جزئیات دیگر Keyframer، ابزاری که قادر به متحرک کردن تصاویر ثابت است.

واضح است که اپل در ماه‌های اخیر مجموعه‌ای از مدل‌ها و ابزارهای منبع باز را برای توسعه نرم‌افزار مبتنی بر GenAI منتشر کرد .

Ferret که در اکتبر منتشر شد، یک ربات چت است که بر روی یک مدل منبع باز موجود، Vicuna ساخته شده است، در حالی که MGIE که اوایل امسال منتشر شد، مدلی است که می تواند تصاویر را بر اساس دستورات زبان طبیعی تغییر دهد.

بلومبرگ در اکتبر گزارش داد که اپل سالانه 1 میلیارد دلار برای رسیدن به GenAI سرمایه گذاری می کند، از جمله تلاش هایی مانند یک مدل زبان بزرگ اختصاصی به نام Ajax و یک چت بات داخلی به نام Apple GPT - و احتمالاً حتی سخت افزار جدید. شایعه شده است که مدل‌های آتی آیفون 16 در خط تولید یک موتور عصبی «به‌طور قابل توجهی» ارتقا یافته، نام تجاری تراشه سفارشی اپل برای تسریع پردازش هوش مصنوعی هستند.

خبرکاو