اخبار, فناوری, گوشی

توییتر یک API جدید برای استارت آپ ها دارد – اما ارزان نیست

مدت زیادی پس از اینکه ایلان ماسک، مدیر عامل سابق توییتر، API های مورد بحث را برای پلتفرم شبکه اجتماعی خاموش کرد و بسیاری از برنامه های شخص ثالث را در گرد و غبار و بدون مدل کسب و کار رها کرد، این شرکت اکنون اعلام کرده است که API ها برای پلتفرم شبکه های اجتماعی بازمی گردند. کاربران بیشتر، اما با پیچ و تاب بسیار گران قیمت.

سطح موسوم به 'Twitter API Pro' توسط @TwitterDev در شبکه ای با در نظر گرفتن شرکت های کوچکتر و استارت آپ ها اعلام شد و قیمت آن ۵۰۰۰ دلار در ماه است که بالاتر از طرح اولیه ۱۰۰ دلاری در ماه و طرح Enterprise قرار دارد.

در توییت آمده است: «کسب و کار خود را با ۱ میلیون توییت در ماه آزمایش کنید، بسازید و مقیاس دهید، از جمله نقاط پایانی قدرتمند فیلتر شده/جریان و جستجوی آرشیو کامل ما. ما مشتاقانه منتظریم ببینیم در آینده چه چیزی می سازید!»

API های توییتر بازگشته اند

ویژگی های قابل توجه طرح Pro شامل دسترسی محدود به مجموعه ای از نقاط پایانی v2، از جمله جستجو و جریان فیلتر شده، و همچنین امکان واکشی ۱,۰۰۰,۰۰۰ توییت و ارسال ۳۰۰,۰۰۰ توییت در ماه است. همچنین از سه شناسه اپلیکیشن پشتیبانی می کند.

فراتر از برنامه های پولی، توییتر همچنین در اوایل سال جاری یک سطح API رایگان را با پشتیبانی از ارسال ۱۵۰۰ توییت در ماه توسط ربات های تولید محتوا راه اندازی کرد.

این پلتفرم APIها را توسط کسب‌وکارها، برنامه‌های تحقیقاتی و حساب‌های آموزشی استفاده می‌کند، اما همچنین برای اعضای عمومی و کسانی که به دنبال «آزمایش، کاوش، ایجاد و سرگرمی هستند» استفاده می‌شود.

با این حال، با ۶۰۰۰۰ دلار در سال، Twitter API Pro بعید است که با توجه به جهش عظیم قیمت، تمام مشتریانی را که به دنبال فارغ التحصیلی از طرح پایه هستند، جذب کند.

در میان پاسخ‌های موجود در تاپیک توییتر، کاربرانی هستند که در مورد قیمتی که ممکن است برای استارت‌آپ‌ها خارج از بودجه باشد نظر می‌دهند و دیگران رویکردی انعطاف‌پذیر را پیشنهاد می‌کنند، همانطور که توسط دیگر شرکت‌های ابری مشاهده می‌شود که اجازه می‌دهند پرداخت‌ها بر اساس هر توییت باشد، نه اینکه تعریف شده باشد. طبقات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *