متن خبر

توییتر بالاخره قابلیت ویرایش توییت‌ها را در اختیار کاربران سرویس بلو قرار داد

توییتر بالاخره قابلیت ویرایش توییت‌ها را در اختیار کاربران سرویس بلو قرار داد

اخبارتوییتر بالاخره قابلیت ویرایش توییت‌ها را در اختیار کاربران سرویس بلو قرار داد
شناسهٔ خبر: 226639 -
خبرکاو:

کاربران توییتر سال‌هاست که خواستار اضافه شدن قابلیت ویرایش توییت به این شبکه اجتماعی هستند. حالا بالاخره اعلام شده که مشترکان سرویس توییتر بلو داخل کانادا، استرالیا و نیوزلند می‌توانند به این ویژگی دسترسی داشته باشند. این ویژگی به‌زودی داخل سایر کشورها هم داخل دسترس قرار می‌گیرد.

مشترکان توییتر بلو حالا پس از ارسال توییت تا 30 دقیقه فرصت خواهند داشت تا داخل صورت نیاز پست‌های خود را ویرایش کنند. البته داخل همین بازه زمانی هم فقط امکان پنج ویرایش وجود دارد. پس از ویرایش روی توییت‌ها برچسبی قرار می‌گیرد که نشان می‌دهد آن‌ها آخرین بار چه زمانی ویرایش شده‌اند. اگر روی این برچسب کلیک کنید، می‌توانید تاریخچه کامل ویرایش‌ها را ببینید.

توییتر آوریل امسال بالاخره اعلام کرد که در حال آزمایش قابلیت ویرایش توییت‌هاست. از همان زمان شواهدی وجود داشت که نشان می‌داد که این قابلیت قرار است تاریخچه ویرایش‌ها را نشان دهد. توییتر داخل ابتدای ماه سپتامبر اعلام کرد که دکمه ویرایش را ساخته و بالاخره حالا این ویژگی را هرچند محدود، داخل اختیار کاربران قرار داده است.

دکمه ویرایش توییت

قابلیت ویرایش توییت برای همه توییت‌ها نیست

البته توییتر همچنان عملاً داخل حال آزمایش کردن این ویژگی است و آن را به عنوان یکی از آپشن های بخش Labs ارائه می‌کند. به‌علاوه، بر اساس اطلاعات صفحه پشتیبانی این شرکت، ظاهراً امکان ویرایش فقط برای توییت‌های اوریجینال و نقل قول‌ها داخل دسترس است. داخل نتیجه، بسیاری از توییت‌ها از جمله رشته توییت‌ها، ریپلای‌ها، ری‌توییت‌ها، توییت‌های پین‌شده و Super Follow و پست‌هایی که داخل اپ‌های شخص ثالث آماده می‌شوند، قابل ویرایش نیستند.

با این حال خوشحالیم که بالاخره شاهد عرضه رسمی این ویژگی هستیم. رویکرد توییتر برای شفاف نگه داشتن پست‌ها داخل زمان استفاده از دکمه ویرایش منطقی است. حالا حتی خبرگزاری‌ها هم می‌توانند اشتباهات خود را اصلاح کنند و کاربران می‌توانند ببینند که این اشتباهات چه بوده‌اند. اکنون باید منتظر بمانیم تا ببینیم این ویژگی یک روز داخل دسترس کاربران عادی این شبکه اجتماعی هم قرار خواهد گرفت یا خیر.

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو