متن خبر

توقیف محصولات تقلبی اپل به ارزش صدها هزار دلار در ایرلند شمالی

توقیف محصولات تقلبی اپل به ارزش صدها هزار دلار در ایرلند شمالی

شناسهٔ خبر: 461083 -
محموله‌ای از کالاهای لوازم الکتریکی ازجمله محصولات تقلبی اپل مانند آیفون، ایرپاد و قاب‌ به ارزش تقریبی 750 هزار دلار (600 هزار پوند) در ایرلند شمالی کشف و ضبط شد. در این محموله بیش از 20 هزار محصول جعلی ازجمله آیفون، ساعت هوشمند و دیگر محصولات یافت شده است.

براساس گزارش BBC، بیش از 20,000 کالا ازجمله آیفون‌های تقلبی و دیگر محصولات اپل در دو ساختمان در بلفاست و پورتادون ایرلند شمالی ضبط شده. پلیس اعلام نکرده است که چه مقدار از این کالاها جعلی هستند، اما با توجه به تصاویر و گزارش‌ها، عمده این محموله، کالاهای جعلی است.

کشف محصولات اپل تقلبی در ایرلند شمالی

در کشورهای مختلف مثل آمریکا، آیفون و محصولات اپل جعل می‌شوند و این امر خسارت به این شرکت را نیز در پی دارد. محموله کشف‌شده در ایرلند شمالی نشان‌دهنده ضرر تخمینی 600 هزار پوندی اپل و سایر برنده است. افسر این پرونده او میگوید مجرمان با جعل محصولات این برندها و فروش آن‌ها، منابع مالی خود را برای ارتکاب جرایم سازمان‌یافته تأمین می‌کنند.

در این پرونده یک مرد 24 ساله دستگیر شد، اما طبق گزارش‌ها، جرم او به مسائل مهاجرتی مربوط می‌شود و هنوز مشخص نیست که مظنون اصلی این محصولات جعلی او بوده است یا خیر. به‌نظر می‌رسد در شهرهای بلفاست و پورتادون ایرلند شمالی ساخت و فروش محصولات تقلبی اپل رایج باشد؛ در سال 2021 نیز یک شرکت تعمیراتی به‌دلیل فروش شارژرهای تقلبی اپل تقریباً 150 هزار دلار جریمه شد.

پلیس ایرلند شمالی او میگوید معمولاً چنین محصولاتی در مکان‌های خاصی ساخته می‌شوند و کارگران کم‌بضاعت در شرایط نامساعدی باید به‌صورت خستگی‌ناپذیر کار کنند و دستمزد ناچیزی نیز به آن‌ها داده می‌شود.

خبرکاو

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است