سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

توضیح مهم درباره این پیامک که برای متقاضیان خودرو ارسال شد

به گزارش اقتصاد نیوز، پیام «ایرادات ثبت شده پلاک: در انتظار تایید ستاد - ماده۱۰» را برخی از متقاضیان ایران خودرو بعد از ورود به حساب کاربری خود در سایت فروش این خودروساز دریافت کردند و نگران شدند. آن طور که این مشتریان خبر دادند آنها در انتظار دریافت خودروی خود بودند و برای اینکه از چند و چون شماره گذاری و تحویل خودروی خود مطلع شوند به حساب کاربری خود مراجعه کردند اما در ...

به گزارش اقتصاد نیوز، پیام «ایرادات ثبت شده پلاک: در انتظار تایید ستاد - ماده۱۰» را برخی از متقاضیان ایران خودرو بعد از ورود به حساب کاربری خود در سایت فروش این خودروساز دریافت کردند و نگران شدند.

آن طور که این مشتریان خبر دادند آنها در انتظار دریافت خودروی خود بودند و برای اینکه از چند و چون شماره گذاری و تحویل خودروی خود مطلع شوند به حساب کاربری خود مراجعه کردند اما در قسمت جزییات قرارداد با پیام بالا در قسمت ایرادات پلاک مواجه شده و دل نگران شدند.

اما معنا و مفهوم این پیام چیست؟ این پیام به متقاضیان او میگوید که خودروی آنها هنوز پلاک ملی دریافت نکرده و در انتظار نوبت شماره‌گذاری است البته این مساله باید از سوی مراجع مربوط پیگیری و تعیین تکلیف شود. 

به نظر می‌رسد این اتفاق، مساله خاصی نیست و در چند روز آینده این پیام از قسمت جزییات قرارداد متقاضیان با ایران خودرو در  سایت این خودروساز پاک خواهد شد و خودروی خریداری شده آنها در روند شماره گذاری قرار خواهد گرفت.

این پیام که برخی متقاضیان خرید محصولات ایران خودرو دریافت کرده اند بی ارتباط با اجبار شرکت های خودروساز به رعایت استانداردهای ۸۵ گانه نیست. سازمان ملی استاندارد ایران چندی پیش به خودروسازان ابلاغ کرد چنانچه محصولات تولیدی خود را با رعایت استانداردهای ۸۵ گانه تولید نکنند، مجوز تولید آن محصول لغو می شود.

همچنین سازمان ملی استاندارد یکی از مراجعی است که خودروسازان باید در روند شماره گذاری محصولات خود، مجوز آن سازمان را نیز کسب کنند.

پس مشتریانی که این پیام را در حساب کاربری خود در قسمت جزییات قرارداد در سایت فروش ایران خودرو مشاهده کردند، نگران نباشند؛ به زودی با تحلیل مراجع مربوطه و رفع مشکل، خودروی خریداری شده آنها پلاک دریافت می کند و از سوی ایران خودرو در مسیر تحویل به آنها قرار می گیرد.

خبرکاو