متن خبر

توسعه رشته‌های دانشگاهی بر اساس نیازهای جامعه دنبال شود

توسعه رشته‌های دانشگاهی بر اساس نیازهای جامعه دنبال شود

اخبارتوسعه رشته‌های دانشگاهی بر اساس نیازهای جامعه دنبال شود
شناسهٔ خبر: 109969 -
خبرکاو:

بهرام سرمست عصرپنجشنبه در جلسه کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان که در سالن جلسات کرامت استانداری قم برگزارشد، بیان کرد : مباحث محوری در حوزه های علمی باید مورد توجه باشد. در کنار آموزش و پژوهش در مراکز علمی، توجه به نیازهای بازار و استفاده از فناوری و نوآروی در تولیدات دانش بنیان، اصلی همیشگی است که باید در برش استانی طرح ها مد نظر قرار گیرد.

استاندار قم بیان کرد : اهمیت ارتباط دانشگاه و صنعت بسیار مهم و ضروری است. طرح توجیهی گسترش و توسعه دانشگاه ها و بیان کرد ن رشته های تحصیلی بنا بر نیازهای جامعه شکل می گیرد و از این رو ضروری است ارزیابی دانشگاه های استان در راستای دستیابی به اهداف تعیین شده به طور مرتب صورت پذیرد.

وی بیان کرد : استادان و محققان دانشگاهی از این ظرفیت استفاده کنند تا با ارتباطی دوسویه و ذیل اهداف کارگروه های ۹ گانه به اهداف تبیین شده ارتباط صنعت و دانشگاه برسیم.در ارائه طرح های پژوهشی در حوزه گردشگری باید محدوده، قلمرو و اهداف طرح با جزئیات مشخص و مطابق با برش استانی بیان شود تا آن را برای بررسی و تصویب در کارگروه های استانی مطرح کنیم.

استاندار قم همچنین با بیان اهتمام مدیریت استان بر پیگیری مصوبه ها تا حصول نتایج مدنظر، ادامه داد:‌ هرگونه مانعی در مسیر اجرایی شدن مصوبه ها از طریق دبیرخانه بررسی و برای رفع آن اقدام شود.

 وی خاطر نشان کرد : علم، فناروی و نوآوری از مباحث مهمی است که باید مورد بررسی و چالش های کارشناسی متخصصان دانشگاهی قرار گیرد تا در زمینه راهکارهای توسعه کمی و کیفی مراکز علمی و دانشگاهی استان بسترهای لازم ایجاد شود.

انتهای پیام

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو