متن خبر

توافق تسلا و کاخ سفید برای گسترش شبکه شارژ مخصوص خودروهای برقی

توافق تسلا و کاخ سفید برای گسترش شبکه شارژ مخصوص خودروهای برقی

اخبارتوافق تسلا و کاخ سفید برای گسترش شبکه شارژ مخصوص خودروهای برقی
شناسهٔ خبر: 268104 -
خبرکاو:

تسلا برای تسهیل استفاده از خودروهای برقی خود، در حال ایجاد شبکه‌ای گسترده از ایستگاه‌های شارژ در آمریکا و دیگر کشورهای جهان است. این شبکه سوپرشارژر نام دارد و فقط محصولات کمپانی می‌توانند از آن برای شارژ استفاده کنند. اما تسلا با تغییر رویه، مدتی است که امکان استفاده از این شبکه را برای تولیدات سایر برندها نیز فراهم کرده است. حالا خبر می‌رسد این کمپانی با کاخ سفید همکاری کرده و با حمایت دولت بایدن می‌خواهد گستردگی شبکه سوپرشارژ خود را دو برابر کند. به‌عنوان بخشی از توافق با دولت بایدن، تسلا باید درهای ایستگاه‌های شارژ خود را به‌روی تمامی اتومبیل‌های برقی باز بگذارد.

شاید بدانید خودروهای تسلا در آمریکا دارای پورت اختصاصی هستند، به‌همین خاطر شارژرهای شبکه سوپرشارژر نیز سوکتی متفاوت از سایر شبکه‌ها دارند. برای اینکه امکان شارژ سایر خودروهای برقی نیز در ایستگاه‌های سوپرشارژر فراهم گردد، باید سوکت متناسب با آنها نیز نصب شود. خودروساز آمریکایی در برخی از ایستگاه‌ها با نصب سوکتی به‌نام Magic Dock این مشکل را برطرف کرده است.

سوپرشارژر تسلا

کمک‌ها و حمایت‌های مالی کاخ سفید، نقش بسیار پررنگی در گسترش شبکه سوپرشارژر تسلا خواهد داشت. با اتکا به بودجه هنگفت، این شرکت خواهد توانست با سرعت بسیار بیشتری شبکه خود را گسترش دهد؛ امری که با توافقات موجود بین طرفین، به‌نفع همه برندها و در کل مالکین خودروهای برقی خواهد بود. به‌بیان دیگر این همکاری برای همه طرفین برد-برد است و شهروندان آمریکایی را با شتاب بیشتری به سمت استفاده از مدل‌های برقی سوق خواهد داد.

افزایش تعداد ایستگاه‌های سوپرشارژر تسلا به 7500 واحد تا سال 2024

در بیانیه رسمی، کاخ سفید اعلام کرده تا پایان سال 2024 حداقل 7500 ایستگاه سوپرشارژر را در اختیار تمامی خودروهای برقی خواهد گذاشت. این شبکه در سرتاسر آمریکا گسترش پیدا کرده و شامل حداقل 3500 ایستگاه جدید و ایستگاه‌های 250 کیلوواتی موجود در حاشیه اتوبان‌ها، شارژرهای موجود در محوطه هتل‌ها و رستوران‌ها و همچنین مناطق شهری و روستایی خواهد شد. در این بیانیه کاخ سفید تاکید کرده تمامی دارندگان خودروهای برقی از طریق اپلیکیشن تسلا امکان استفاده از شبکه سوپرشارژر را خواهند داشت.

نقشه سوپرشارژرهای تسلا
نقشه سوپرشارژرهای تسلا

در زمان فعلی درباره میزان سرمایه‌ای که کاخ سفید برای این همکاری کنار گذاشته، اطلاعاتی در دست نیست. با وجود این می‌توان حدس زد به‌واسطه چنین توافق بزرگی، مبالغ کلانی در اختیار تسلا قرار خواهد گرفت.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است