سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

تنها ماه سال 1402 که به خروج پول حقیقی از بورس جواب رد داد

به گزارش اقتصادنیوز، سال 1402 با خروج پول حقیقی همراه بود. اگر ماه فروردین را کنار بگذاریم، در باقی ماه‌های سال، حتی در ماه‌هایی که شاخص‌ها در مجموع صعود کردند، روند خروج سرمایه تداوم داشت.  در ماه‌های صعودی شهریور و آذر نیز که بازار سبزپوش بود، در مجموع سرمایه حقیقی از بازار خارج شد. تنها در فروردین ماه بود که مجموع تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بورس مثبت شد و شاهد ورود ...

به گزارش اقتصادنیوز، سال 1402 با خروج پول حقیقی همراه بود. اگر ماه فروردین را کنار بگذاریم، در باقی ماه‌های سال، حتی در ماه‌هایی که شاخص‌ها در مجموع صعود کردند، روند خروج سرمایه تداوم داشت. 

در ماه‌های صعودی شهریور و آذر نیز که بازار سبزپوش بود، در مجموع سرمایه حقیقی از بازار خارج شد.

تنها در فروردین ماه بود که مجموع تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بورس مثبت شد و شاهد ورود پول حقیقی به بازار بودیم. 

با روند صعودی قیمت‌ها در فروردین ماه بسیاری از سهام‌داران به بازار برگشتند و در مجموع 9 هزار و 418 میلیارد تومان پول حقیقی وارد شد. 

بیشترین خروج  پول حقیقی در سال 1402، روز 17 اردیبهشت ماه ثبت شد. در این روز 4 هزار و 29 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد. روزهای 18 و 23 اردیبهشت نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین خروج پول حقیقی در سال گذشته قرار دارند که به ترتیب 3 هزار و 660 میلیارد تومان و 3 هزار و 474میلیارد تومان خروج سرمایه را ثبت کردند.

مشروح این گزارش را در اقتصادنیوز با تیتر «سال فرار سرمایه از بورس/ رکوردهای بازار سهام در 1402 + جدول» بخوانید.

خبرکاو