اخبار

تمرینات حین پرواز برای جلوگیری از سفتی

مردی در پرواز گردن خود را دراز می کند.
frantic00/Shutterstock.com

برنامه ریزی برای یک سفر طولانی با هیجان و انتظار زیادی همراه است! با تمام آمادگی ها، فراموش کردن یک عنصر کلیدی برای فرود با انرژی و سلامتی بهینه آسان است: حرکت دادن بدنتان. اولویت دادن به حرکت در حالی که در هواپیما هستید، اطمینان حاصل می کند که به مقصد خواهید رسید و از اولین روز سفر خود نهایت لذت را خواهید برد.

برای اطمینان از کاهش تحرک در پرواز، LifeSavvy با مگان روپ، بنیانگذار انجمن Sculpt، مربی تناسب اندام افراد مشهور و مسافر مشتاق صحبت کرد، که به اشتراک گذاشت که ساعت ها بی حرکت در پرواز ممکن است باعث کمردرد، ورم پاها شود. گردن درد و اضطراب برای جلوگیری از این مشکلات، ما از Roup چند حرکت در حین پرواز را برای راحت نگه داشتن شما توصیه کردیم.

چرا باید در پرواز ورزش کرد؟

متحرک ماندن در پروازهای طولانی مدت بسیار مهم است و شما را برای موفقیت با شروع تعطیلات یا بازگشت به خانه آماده می کند. به گفته روپ، ساعت‌ها ثابت نشستن در پرواز ممکن است باعث کمردرد، ورم پا، گردن درد و اضطراب شود. اما ورزش - حتی ورزش محدود - می تواند کمک کند.

روپ به شدت توصیه می کند که قبل از سوار شدن به هواپیما در فرودگاه ورزش کنید تا از مزایای بهینه بهره مند شوید. می توانید یک تمرین سریع 5 تا 20 دقیقه ای بدون نیاز به تجهیزات انجام دهید و بدن خود را برای سفر آماده کنید. Roup به طور خاص توصیه می کند برای یک گزینه تمرینی مقرون به صرفه، برنامه Sculpt Society (برنامه TSS) را بررسی کنید.

تمرینات تحرک در پرواز

تمرینات زیر برای تحرک بخشیدن به نواحی از بدن شما طراحی شده اند که در طول یک پرواز طولانی بیشتر سفت می شوند - کمر، لگن و پاها، سر و گردن و مچ پا. با فضای محدود داخل هواپیما، پیروی از این تمرین‌ها جریان خون و گردش خون را افزایش می‌دهد و شما را در حین پرواز به روش‌های ساده حرکت می‌کند، چه برای 45 دقیقه یا چند ساعت.

  • رول گردن

توصیه شده توسط Roup، این تمرین تحرکی کاملاً در حالت نشسته یا در هنگام ایستادن در راهروها قبل و بعد از راه رفتن به و از حمام قابل انجام است.

به آرامی گردش خون را در گردن خود پیدا کنید و گوش خود را به سمت پایین به سمت شانه خود پشت سر خود و به سمت دیگر چرخانید. اطمینان حاصل کنید که هر دو طرف را 4-5 بار دور بزنید. قفسه سینه خود را باز کنید و تیغه های شانه خود را به هم بکشید در حالی که گردن خود را می چرخانید تا به طور همزمان وضعیت فرورفته در قسمت بالایی ستون فقرات خود را اصلاح کنید.

  • نشسته شکل چهار

اغلب اوقات نشستن طولانی مدت در طی یک پرواز طولانی باعث ایجاد سفتی در ناحیه کمر و باسن می شود. شکل چهار نشسته بهترین تمرین حرکتی برای انجام در هواپیما با فضای پا محدود است. شکل چهار نشسته برای کشش بیرونی باسن، باسن، و پیریفورمیس شناخته شده است، که به ایجاد تسکین برای کسانی که کمردرد و سفتی لگن را تجربه می‌کنند، کمک می‌کند.

به سادگی استخوان پاشنه چپ خود را بردارید و آن را روی استخوان ران راست خود قرار دهید. اگر در اینجا احساس کشیدگی کردید، بایستید و نفس بکشید. برای افزایش کشش، به آرامی بالاتنه خود را روی پاهایتان جمع کنید. در طرف دیگر تکرار کنید.

  • خم کناری ایستاده

در حالی که ایستاده اید تا از تمام نشستن استراحت کنید، روپ خمیدگی پهلوی ایستاده را توصیه کرد تا کشش کامل تری را در پرواز خود بگنجانید. این تمرین حرکتی بهتر است در راهرو یا نزدیک حمام انجام شود تا اطمینان حاصل شود که فضای کافی در بالای سر دارید و مزاحم سایر آگهی‌دهندگان نمی‌شوید.

کافی است پاهای خود را به اندازه عرض باسن از هم باز کنید، بازوی راست خود را روی بالای بدن سمت چپ خود بگیرید و به سمت راست خم کنید تا در قسمت پایین کمر و سمت راست خود کشیده شوید. برای طرف دیگر تکرار کنید.

  • رول مچ پا

چرخاندن مچ پا به صورت دایره ای در حالی که نشسته اید، یا هر بار روی یک پا بایستید، گردش خون در اطراف پاهای شما را بهبود می بخشد تا از تورم پاها و مچ پاها جلوگیری شود.

توصیه شده توسط Roup، این تمرین حرکتی ساده در ترکیب با نوشیدن آب فراوان و پیاده روی در اطراف هواپیما در صورت امکان به بهبود گردش خون در بدن شما از سر تا پا کمک می کند.


برای جلوگیری از ناراحتی‌هایی که معمولاً با پروازهای طولانی همراه است، قبل، بعد و در طول سفر متحرک باشید. این تمرینات حرکتی در حین پرواز برای تحرک بخشیدن به نواحی از بدن طراحی شده اند که در طول یک پرواز طولانی بیشتر سفت می شوند.

دفعه بعد که برای سفر برنامه ریزی کردید، ممکن است این راهی باشد که پروازتان را کمتر کند .

تست Adblock (چرا؟)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *