سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

تماشا کنید که آزمایشگاه موشک امشب 2 ماهواره تماشاگر طوفان ناسا را ​​پرتاب می کند

SnUcpXqUVmEtdBwRcmZ2vg-1200-80.jpg
Rocket Lab اولین مجموعه از ماهواره های ناسا طوفان نگر را یکشنبه (7 مه) به فضا پرتاب خواهد کرد و شما می توانید همه چیز را به صورت زنده تماشا کنید. دو ماهواره از صورت فلکی ناسا TROPICS (مشاهدات ساختار بارندگی و شدت طوفان با صورت فلکی کوچک) از ماهای نیوزیلند زودتر از ساعت 9 بعد از ظهر به وقت شرقی (0100 GMT دوشنبه، 8 مه) پرتاب خواهند شد. پوشش این پرتاب به ...

Rocket Lab اولین مجموعه از ماهواره های ناسا طوفان نگر را یکشنبه (7 مه) به فضا پرتاب خواهد کرد و شما می توانید همه چیز را به صورت زنده تماشا کنید.

دو ماهواره از صورت فلکی ناسا TROPICS (مشاهدات ساختار بارندگی و شدت طوفان با صورت فلکی کوچک) از ماهای نیوزیلند زودتر از ساعت 9 بعد از ظهر به وقت شرقی (0100 GMT دوشنبه، 8 مه) پرتاب خواهند شد. پوشش این پرتاب به صورت زنده در اینجا در Space.com توسط تلویزیون ناسا پخش خواهد شد.

این ماموریت که "راکت مانند طوفان" نامیده می شود، اولین مورد از دو ماموریت مورد انتظار آزمایشگاه موشکی است که ماهواره های TROPICS را به پرواز در می آورد. انتظار داریم که مرحله بعدی، با نام "Coming to A Storm Near You" در عرض چند هفته ادامه یابد، مشروط به اولین پرتاب موفق.

مطالب مرتبط: آزمایشگاه موشک 2 ماموریت برای صورت فلکی تماشای طوفان ناسا پرتاب می کند

اولین قسمت از ماهواره‌های TROPICS قرار بود در 12 ژوئن 2022 پرتاب شود، اما مکعب‌ها در جریان شکست تقویت‌کننده راکت 3.3 آسترا از بین رفتند. (Astra متعاقباً کل خط Rocket 3 را در میان چندین شکست لغو کرد و در حال ایجاد تغییرات طراحی متعدد برای نسل جدید به نام Rocket 4 است. )

سپس ناسا در اکتبر 2022 با اشاره به نیازهای "فوری" ردیابی طوفان، به 13 تامین کننده از پیش تایید شده روی آورد تا به سرعت TROPICS را مجدداً راه اندازی کند. Rocket Lab در نوامبر انتخاب شد (در برگه جدید باز می شود) و قول داد که چهار مکعب را به دو مدار پایین زمین تحویل دهد. هواپیما در 60 روز بعداً، Rocket Lab تصمیم گرفت ماهواره‌ها را در تاریخ پرتابی حتی زودتر از محل پرتاب برنامه‌ریزی‌شده اولیه در ویرجینیا (در برگه جدید باز می‌شود) از نیوزیلند بفرستد تا از فصل طوفان 2023 نیمکره شمالی جلوتر باشد.

مقامات آزمایشگاه راکت با اشاره به اثرات مخرب طوفان گابریل در نیوزیلند در اوایل سال جاری، پرتاب های TROPICS را در توییتر «بخصوص ویژه» خواندند (در برگه جدید باز می شود) . این بیانیه گفت : پرتاب ماهواره‌هایی که وظیفه نظارت بر طوفان‌های استوایی و ارائه داده‌های عملی برای کسانی که در مسیرهای طوفان هستند، یک امتیاز است.

داستان های مرتبط:

الکترون، موشکی با ارتفاع 59 فوت (18 متر) می تواند حدود 660 پوند (300 کیلوگرم) محموله را به مدار پایین زمین بفرستد. 9 موتور پرینت سه بعدی رادرفورد در مرحله اول و در مرحله دوم، پرتاب را تامین می کند. سپس یک "مرحله ضربه زدن" بالا، ماهواره ها را به مدارهای تعیین شده خود می فرستد.

Rocket Lab بیش از 30 ماموریت مداری را با استفاده از الکترون های قابل مصرف ارسال کرده است. اما این شرکت تقویت‌کننده‌های الکترون را از شش پرتاب مداری مختلف بازیابی کرده است و آزمایش‌های سخت‌افزاری نشان می‌دهد که استفاده مجدد ممکن است یک گزینه باشد. این شرکت همچنین قصد دارد یک موتور کارکرده رادرفورد را در سه ماهه سوم سال 2023 روانه بازار کند.

ابتدا Rocket Lab تلاش کرد تا بوستر سقوط را با هلیکوپترها بگیرد، اما پس از تجزیه و تحلیل سخت افزاری، به نظر می رسد که مراحل اول Electron پس از غرق شدن در اقیانوس عملکرد خوبی داشتند. مقامات آزمایشگاه راکت در ماه مارس نوشتند پس اکنون شرکت بر بازیافت آب "به عنوان روش اصلی بازیابی الکترون برای پرواز مجدد" تمرکز کرده است.

Rocket Lab برنامه‌ای برای بازیابی الکترون‌ها برای پرتاب TROPICS ندارد، با این حال، این شرکت در شرح مأموریت نوشت (در برگه جدید باز می‌شود) .

الیزابت هاول یکی از نویسندگان کتاب " چرا من بلندتر هستم (در برگه جدید باز می شود ؟" است. (ECW Press، 2022؛ با فضانورد کانادایی دیو ویلیامز)، کتابی در مورد پزشکی فضایی. او را در توییتر @howellspace دنبال کنید (در برگه جدید باز می شود) . ما را در توییتر @Spacedotcom (در برگه جدید باز می شود) یا فیس بوک (در برگه جدید باز می شود) دنبال کنید .