متن خبر

تماس تلفنی جداگانه گوترش با حفتر و السراج

تماس تلفنی جداگانه گوترش با حفتر و السراج

اخبارتماس تلفنی جداگانه گوترش با حفتر و السراج
شناسهٔ خبر: 111187 -
خبرکاو:

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، سازمان ملل متحد طی بیانیه اعلام کرد که آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد طی تماس تلفنی با فائز السراج، نخست‌وزیر لیبی بیان کرد ‌وگو کرد.

بر اساس این بیانیه، نخست‌وزیر لیبی تعهد خود را به راه حل سیاسی مبنی بر انتخابات و مذاکرات ۵+۵ کمیته نظامی مشترک اعلام کرده ‌است.

همچنین نخست‌وزیر لیبی و دبیرکل سازمان ملل بر سر موضوع بازگشایی میادین نفت در این کشور تاکید کرده‌اند.

طبق این بیانیه، گوترش در خصوص کشف گورهای جمعی در لیبی ابراز ناراحتی و آمادگی سازمان ملل را برای تشخیص عاملان این جنایات و حمایت این سازمان از لیبی در مبارزه با همه‌گیری کووید-۱۹ اعلام کرد.

از سوی دیگر استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در کنفرانس خبری روزانه خود اعلام کرد که گوترش با خلیفه حفتر، رهبر گروه‌های مسلح غیرقانونی در شرق لیبی تلفنی بیان کرد ‌وگو کرده است.

از طرف دیگر، سایت "بوابه أفریقا"ی لیبی صبح امروز (پنج‌شنبه) از انجام حملات هوایی یک "هواپیمای ناشناس" در نزدیکی پایگاه الوطیه در غرب طرابلس و وقوع انفجارهایی خبر داد.

این سایت همچنین به نقل از منابع گزارش داد، حملات توپخانه‌ای متقابلی بین نیروهای موسوم به "ارتش ملی" لیبی به سرکردگی حفتر و نیروهای دولت وفاق ملی در غرب سرت رخ داده است.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو