متن خبر

تلگرام به اتهامات مدیر واتس‌اپ پاسخ داد: هیچ مشکلی در رمزگذاری پیام‌ها وجود ندارد

تلگرام به اتهامات مدیر واتس‌اپ پاسخ داد: هیچ مشکلی در رمزگذاری پیام‌ها وجود ندارد

اخبارتلگرام به اتهامات مدیر واتس‌اپ پاسخ داد: هیچ مشکلی در رمزگذاری پیام‌ها وجود ندارد
شناسهٔ خبر: 266851 -
خبرکاو:

«ویل کاتکارت»، مدیر واتس‌اپ، امروز با اشاره به مقاله‌ای از Wired ادعا کرد که تلگر‌ام کاربران را درباره رمزگذاری پیام‌ها گمراه می‌کند. حالا تلگرام به این موضوع واکنش نشان داده و به گفته سخنگوی این شرکت، در مقاله Wired خطاهای زیادی وجود دارد و تیم تحریریه آن، نظرات و پاسخ‌های آن‌ها را نادیده گرفته که همین امر موجب گمراهی کاتکارت شده است.

تلگرام با ایجاد صفحه‌ای در telegra.ph فهرست 9 خطا موجود در مقاله Wired را ارائه کرده است. همچنین در انتهای این پست نوشته شده که «این فهرست به‌روزرسانی می‌شود.»

Wired در مقاله طولانی خود که روز دوم فوریه نوشته شده بود، این پیام‌رسان را به انجام کارهای مختلفی برای جاسوسی روسیه متهم کرد. تلگرام در پست خود درباره ادعای دسترسی به داده‌های موقعیت مکانی مطرح‌شده در مقاله، توضیح می‌دهد که این امر فقط در صورتی امکان‌پذیر است که کاربر موقعیت مکانی خود را برای عموم قابل مشاهده کرده باشد که فقط 0.01 درصد از کاربران این کار را انجام می‌دهند.

برنامه پیام‌رسان

تأیید مستقل پروتکل رمزگذاری تلگرام

«رمی وان»، سخنگوی تلگرا‌م نیز در پاسخ به ادعای عدم تأیید مستقل پروتکل رمزگذاری این سرویس پیام‌رسان که توسط مدیر واتس‌اپ مطرح شده بود، به جی‌اس‌ام‌آرنا توضیح می‌دهد که تیمی از «دانشگاه اودینه» ایتالیا پروتکل MTProto 2.0 که تلگرام برای ایمن‌سازی چت‌هایش از آن استفاده می‌کند را تأیید کرده است.

تلگرام در پست خود در این رابطه می‌نویسد: «تلگرام تنها برنامه پیام‌رسان امن محبوبی است که از بیلدهای قابل تولید مجدد برای iOS و اندروید پشتیبانی می‌کند، به این معنی که یکپارچگی Secret Chats آن می‌تواند به‌طور مستقل توسط هر محققی تأیید شود. در تقریباً 10 ساعت عمر تلگرام، هیچ نقص امنیتی که شخص ثالث را قادر به رهگیری یا رمزگشایی از چت‌های مخفی کاربران کند، پیدا نشده است. مشکلاتی که در مقاله توضیح داده شده، احتمالاً از یک سوءتفاهم یا مشکل غیرامنیتی در برنامه شکل گرفته است. »

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است