متن خبر

تلویزیون دولتی ایران در جریان سخنرانی رئیس جمهور در روز انقلاب هک شد

تلویزیون دولتی ایران در جریان سخنرانی رئیس جمهور در روز انقلاب هک شد

اخبارتلویزیون دولتی ایران در جریان سخنرانی رئیس جمهور در روز انقلاب هک شد
شناسهٔ خبر: 265930 -
خبرکاو:

گروه هکری عدالت علی مسئولیت هک کردن شبکه تلویزیونی و رادیویی دولتی ایران را برای مختل کردن سخنرانی ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران در مراسم روز انقلاب بر عهده گرفته است.

21 بهمن 1392، ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران در میدان آزادی تهران، جایی که جمعیت انبوهی به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد تأسیس کشور تجمع کرده بودند، سخنرانی می‌ کرد. این فرصتی بود برای دولت تا محبوبیت خود را نشان دهد، اما تلاش‌های آن توسط گروه هکریستی عدالت علی (عدالت علی) خراب شد.

هکرها پخش تلویزیون دولتی را مختل کردند و در عوض شعار مرگ بر خامنه ای را پخش کردند و از مردم خواستند پول خود را از بانک های دولتی خارج کنند. علاوه بر این، آنها شهروندان را به شرکت در اعتراضات ضد دولتی که قرار است در 16 فوریه 2023 برگزار شود، تشویق کردند.

تماشا کنید که هکرهای گروه عدالت علی پخش زنده را قطع می کنند.

این حمله سایبری توسط بامداد اسماعیلی، روزنامه‌نگار ایرانی مقیم آلمان نیز در حساب توییتر خود تایید شد. از سوی دیگر گروه عدالت علی از کانال تلگرامی خود برای اعلام این هک استفاده کرد. در بیانیه‌ای که توسط Hackread.com مشاهده شد، این گروه مسئولیت هک کردن مخابره‌های تلویزیونی و رادیویی را بر عهده گرفت.

«ما گروه عدالت علی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران را هک کردیم. گروه عدالت علی در ابتدا دهه فجر و ورود ناپاک خمینی جلاد به ایران را به تمامی ملت آزادیخواه تسلیت می گوید.

عدالت علی

هکرهای عدالت علی چه کسانی هستند؟

شایان ذکر است که عدالت علی یک گروه برجسته از هکتیویست ها هستند که در چند سال گذشته علیه حکومت ایران فعالیت می کنند. برخی از هک‌های اخیر آنها مربوط به قطع پخش زنده تلویزیون دولتی ایران در اکتبر 2022 است.

در آگوست 2021 ، همین گروه به سیستم کامپیوتری و دوربین‌های امنیتی یکی از زندان‌های شمال تهران نفوذ کرد که منجر به افشای تصاویر زنده از شرایط وخیم و نقض شدید حقوق بشر در داخل آن شد.

ایران، اعتراضات، هکرها و هکتیویست ها

ایران از سپتامبر 2022 تحت حملات سایبری قرار گرفته است، زمانی که هکرهای Anonymous عملیات OpIran را برای حمایت از ایرانیان معترض به کشته شدن ماشا امینی 22 ساله کرد ایرانی تبار آغاز کردند .

امینی در حین بازداشت توسط پلیس اخلاق تهران موسوم به گشت ارشاد جان باخت. او به دلیل داشتن حجاب نامناسب دستگیر شد.

مرگ امینی باعث درگیری بین مقامات و معترضان شد که منجر به دستگیری و کشته شد. آخرین هک گروه عدالت علی نیز بخشی از حمایت این گروه از معترضان در ایران بود.

با این وجود، دولت ایران قول می‌دهد که با معترضان مقابله کند، در حالی که هکتیویست‌ها از نقاط مختلف جهان زیرساخت‌های حیاتی کشور را هدف قرار می‌دهند.

    بازداشت شدگان معترض ایران مورد حمله نرم افزارهای جاسوسی قرار گرفتند

    سایت خبرگزاری فارس ایران هک شد

    ایمیل های آژانس انرژی اتمی ایران به سرقت رفت

    هکرها برای کمک به ایرانیان به دارک وب مراجعه می کنند

خبرکاو

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است