متن خبر

تلسکوپ هابل دو ستاره خیره کننده را در سحابی شکارچی ثبت کرد (عکس)

تلسکوپ هابل دو ستاره خیره کننده را در سحابی شکارچی ثبت کرد (عکس)

اخبارتلسکوپ هابل دو ستاره خیره کننده را در سحابی شکارچی ثبت کرد (عکس)
شناسهٔ خبر: 268684 -
خبرکاو:

ستاره درخشان V 372 Orionis و همراهش در <a href= این تصویر جدید هابل گرفته شده‌اند که توسط میخ‌های پراش صلیب‌شکل بزرگ احاطه شده است. ستاره‌های قرمز کوچک با سنبله‌های پراش کوتاه‌تر در اطراف آن‌ها، در پس زمینه ابرهای گازی قرمز و آبی پراکنده شده‌اند." class="expandable lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/space/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/jRuGSnvEDTor2P9s7PkMkE-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/jRuGSnvEDTor2P9s7PkMkE-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/jRuGSnvEDTor2P9s7PkMkE-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/jRuGSnvEDTor2P9s7PkMkE-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/jRuGSnvEDTor2P9s7PkMkE-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/jRuGSnvEDTor2P9s7PkMkE-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/jRuGSnvEDTor2P9s7PkMkE.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/jRuGSnvEDTor2P9s7PkMkE.jpg">

تلسکوپ فضایی هابل عکسی از دو ستاره جوان که توسط ابرهای غبار غلیظی در سحابی شکارچی احاطه شده اند، گرفت. (اعتبار تصویر: ESA/Hubble & NASA, J. Bally, M. Robberto)

تلسکوپ فضایی هابل منظره خیره کننده جدیدی از دو ستاره جوان طوفانی در سحابی شکارچی در نزدیکی آن به ثبت رساند.

یک ستاره متغیر درخشان که به نام V 372 Orionis شناخته می شود، ستاره مرکزی بزرگتر است که توسط ابرهای آبی تیره در عکس اخیر تلسکوپ فضایی هابل احاطه شده است، در حالی که ستاره همراه آن در سمت چپ بالا دیده می شود. این ستارگان در سحابی شکارچی - منطقه ای از شکل گیری ستاره ها که در حدود 1450 سال نوری از زمین قرار دارد، زندگی می کنند.

مقامات آژانس فضایی اروپا (ESA) در گزارشی گفتند: "V 372 Orionis یک نوع خاص از ستاره متغیر است که به عنوان متغیر شکارچی شناخته می شود. این ستاره های جوان حالت های طوفانی و دردهای در حال رشد را تجربه می کنند که برای ستاره شناسان به عنوان تغییرات نامنظم در درخشندگی قابل مشاهده است. " بیانیه (در تب جدید باز می شود) . "متغیرهای Orion اغلب با سحابی های پراکنده همراه هستند و V 372 Orionis نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ گاز و غبار تکه تکه سحابی شکارچی این صحنه را فرا گرفته است. "

مطالب مرتبط: تلسکوپ فضایی هابل ستارگان جوان را در میان گازهای درخشان بین ستاره ای جاسوسی می کند

این تصویر جدید هابل داده‌های دو ابزار تلسکوپ فضایی را ترکیب می‌کند: دوربین پیشرفته برای تحلیل و دوربین میدان وسیع 3. محققان از داده‌های گرفته‌شده در طول موج‌های مادون قرمز و مرئی برای ایجاد این تصویر همپوشانی استفاده کردند که جزئیات سحابی را نشان می‌دهد.

ستارگان درخشان توسط سنبله های پراش احاطه شده اند، که زمانی رخ می دهد که یک منبع شدید نور با چهار پره داخل هابل که آینه ثانویه تلسکوپ را پشتیبانی می کنند، برهم کنش می کند.

داستان های مرتبط:

چهار سنبله‌ای که در اطراف درخشان‌ترین ستاره‌ها دیده می‌شوند، مختص ساختار داخلی هابل هستند. طبق بیانیه ESA، در مقام مقایسه، تلسکوپ فضایی جیمز وب به دلیل بخش های آینه شش ضلعی و ساختار پشتیبانی 3 پایه برای آینه ثانویه، میخ های پراش شش نقطه ای ایجاد می کند.

در تصویر جدید هابل که ESA به صورت آنلاین در 23 ژانویه منتشر کرد، دو ستاره برجسته توسط ستاره‌های قرمز کوچک‌تری احاطه شده‌اند. پس‌زمینه تصویر با ابرهای گازی آبی روشن و قرمز پررنگ پوشیده شده است که عناصر ستاره آینده را فراهم می‌کند. تشکیل.

سامانتا متیوسون @Sam_Ashley13 را دنبال کنید. ما را در توییتر @Spacedotcom و در فیس بوک دنبال کنید.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است