متن خبر

تلسکوپ فضایی هابل جفت کهکشان های عجیب و غریب نزدیک دب اکبر را جاسوسی می کند (عکس)

تلسکوپ فضایی هابل جفت کهکشان های عجیب و غریب نزدیک دب اکبر را جاسوسی می کند (عکس)

اخبارتلسکوپ فضایی هابل جفت کهکشان های عجیب و غریب نزدیک دب اکبر را جاسوسی می کند (عکس)
شناسهٔ خبر: 267258 -
خبرکاو:

تصویر جدیدی از تلسکوپ فضایی هابل ثابت می کند که ستاره شناسان برای یافتن چیزی شگفت انگیز نیازی به جستجوی دور ندارند.

کهکشان LEDA 48062 در فاصله 30 میلیون سال نوری از کهکشان راه شیری ما قرار دارد که از نظر کیهانی فاصله کمی دارد. شکل لکه مانند LEDA 48062 در تصویر جدید تلسکوپ فضایی هابل که کهکشان را در کنار کهکشان کلاسیک دیسکی شکل UGC 8603 نشان می دهد، به خصوص بی شکل به نظر می رسد.

مقامات آژانس فضایی اروپا در توضیح تصویر (بازشده در برگه جدید) منتشر شده در ژانویه نوشت: "با شناخت همسایگان کهکشانی ما، اخترشناسان می توانند نوع ستارگانی را در کهکشان های مختلف تعیین کنند و همچنین ساختار محلی کیهان را ترسیم کنند." 9. (ناسا و اسا در ماموریت هابل شریک هستند.)

مطالب مرتبط: بهترین عکس های تلسکوپ فضایی هابل در تمام دوران

این تصویر <a href= از تلسکوپ فضایی هابل کهکشان LEDA 48062 (راست) و کهکشان UGC 8603 (سمت چپ) را نشان می‌دهد." class="lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/space/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/daJDGKojXurQAxwhYEp4XY-320-80.jpeg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/daJDGKojXurQAxwhYEp4XY-480-80.jpeg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/daJDGKojXurQAxwhYEp4XY-650-80.jpeg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/daJDGKojXurQAxwhYEp4XY-970-80.jpeg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/daJDGKojXurQAxwhYEp4XY-1024-80.jpeg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/daJDGKojXurQAxwhYEp4XY-1200-80.jpeg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/daJDGKojXurQAxwhYEp4XY.jpeg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/daJDGKojXurQAxwhYEp4XY.jpeg">

این تصویر از تلسکوپ فضایی هابل کهکشان LEDA 48062 (راست) و کهکشان UGC 8603 (سمت چپ) را نشان می‌دهد. (اعتبار تصویر: ESA/Hubble & NASA, R. Tully)

کهکشان ها یکی از واحدهای اساسی کیهان هستند. آنها جایی هستند که ستارگان زندگی می کنند، می میرند و بلوک های ساختمانی برای جذب نسل بعدی ستارگان و سیارات را پشت سر می گذارند. کهکشان ها اشکال مختلفی دارند، و این واقعیت پیامدهایی در مورد منحصر به فرد یا مشترک بودن گوشه کیهان ما دارد. پس از آن تحلیل کهکشان ها ضروری می شود.

و تعداد زیادی در این یک تصویر هابل وجود دارد. صحنه ای را در صورت فلکی Canes Venatici (در برگه جدید باز می شود) (سگ های شکار) در نزدیکی دب اکبر به تصویر می کشد. عکس هابل علاوه بر جفت کهکشان های برجسته، هرچند متضاد در پیش زمینه، پر از دریایی از کهکشان های پس زمینه با اشکال و فواصل مختلف است.

کهکشان خودمان نیز به نوعی قابل مشاهده است. هر جا که چشم به سمت یک لکه درخشان با چهار سنبله کشیده شود، ناظر به ستاره ای در کهکشان راه شیری نگاه می کند. ستارگان سیخ دار در واقع به این شکل نور ساطع نمی کنند. در عوض، خطوط به دلیل تعامل نور آنها با سخت افزار تلسکوپ فضایی هابل ایجاد می شوند.

داستان های مرتبط:

مقامات ESA نوشتند: "آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا ستارگان در تصاویر هابل توسط چهار نقطه تیز احاطه شده اند؟ اینها را میخ های پراش می نامند و زمانی ایجاد می شوند که نور ستاره ها ساختارهای پشتیبان داخل تلسکوپ های بازتابی مانند هابل را منعکس می کند - یا به اطراف پخش می شود."

این چهار میخ به دلیل چهار پره نازک پشتیبان آینه ثانویه هابل است و فقط برای اجرام درخشان مانند ستارگان که نور زیادی در یک نقطه متمرکز است قابل توجه هستند. سنبله های پراش قابل مشاهده ندارند."

از سال گذشته، آژانس فضایی اروپا و ناسا از پیشرفته ترین حساسیت مادون قرمز جدیدترین تلسکوپ فضایی خود، تلسکوپ فضایی جیمز وب، برای تکمیل مشاهدات کهکشانی هابل استفاده کرده اند.

Doris Elin Urrutia را در توییتر @salazar_elin دنبال کنید (در برگه جدید باز می شود) . ما را در توییتر @Spacedotcom (در برگه جدید باز می شود) و در فیس بوک (در برگه جدید باز می شود) دنبال کنید .

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است