سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

تلاش ناموفق هکرها برای کلاهبرداری از مدیرعامل بزرگ‌ترین شرکت تبلیغاتی جهان با هوش مصنوعی

رئیس بزرگ‌ترین گروه تبلیغاتی جهان، هدف یک حمله کلاهبرداری قرار گرفت که در آن از صدای شبیه‌سازی‌شده با هوش مصنوعی استفاده شده است. «مارک رید»، مدیرعامل شرکت تبلیغاتی بریتانیایی WPP در یک ایمیل جزئیات این حمله را شرح داد و به دیگر اعضای شرکت هشدار داد که مراقب تماس‌هایی باشند که ادعا می‌کنند از سوی مدیران ارشد هستند. تلاش ناموفق برای کلاهبرداری از مدیرعامل WPP با هوش مصنوعی براساس گزارش گاردین، کلاهبرداران ابتدا یک حساب واتس‌اپ با تصویر پروفایل مدیرعامل WPP ...

رئیس بزرگ‌ترین گروه تبلیغاتی جهان، هدف یک حمله کلاهبرداری قرار گرفت که در آن از صدای شبیه‌سازی‌شده با هوش مصنوعی استفاده شده است. «مارک رید»، مدیرعامل شرکت تبلیغاتی بریتانیایی WPP در یک ایمیل جزئیات این حمله را شرح داد و به دیگر اعضای شرکت هشدار داد که مراقب تماس‌هایی باشند که ادعا می‌کنند از سوی مدیران ارشد هستند.

تلاش ناموفق برای کلاهبرداری از مدیرعامل WPP با هوش مصنوعی

براساس گزارش گاردین، کلاهبرداران ابتدا یک حساب واتس‌اپ با تصویر پروفایل مدیرعامل WPP ایجاد کرده‌اند. سپس با کمک این حساب کاربری، با یکی دیگر از مدیران شرکت در مایکروسافت تیمز جلسه‌ای برگزار کردند. در طول این جلسه، آن‌ها از یک شبیه‌ساز صوتی استفاده کرده‌اند تا یکی از «رهبران آژانس» را هدف خود قرار دهند و برای کسب پول و اطلاعات شخصی از او خواستند که یک کسب‌و‌کار جدید راه‌اندازی کند.

مارک رید در ایمیل خود می‌نویسد:

«خوشبختانه کلاهبرداران موفق نشده‌اند. همه ما باید مراقب تکنیک‌هایی باشیم که فراتر از ایمیل‌ها هستند و از جلسات مجازی، هوش مصنوعی و دیپ‌فیک استفاده می‌کنند.»

تعداد حملات دیپ‌فیک که همچنین نگرانی‌هایی در زمینه آزار و اذیت آنلاین و انتشار اطلاعات نادرست را به همراه داد، در طول چند سال گذشته افزایش یافته است.

WPP که ارزش بازار آن حدود 11.3 میلیارد دلار است، همچنین در وب سایت خود اظهار کرده که در حال مقابله با سایت‌های جعلی است که از نام آن استفاده می‌کنند و برای جلوگیری از کلاهبرداری با مقامات ذیربط همکاری می‌کند. در پیغام پاپ‌آپ صفحه تماس این شرکت آمده است:

«لطفاً توجه داشته باشید که نام WPP و آژانس‌های آن توسط اشخاص ثالث - که اغلب از طریق خدمات پیام‌رسانی ارتباط برقرار می‌کنند - در وب سایت‌ها و برنامه‌های غیر رسمی مورد استفاده قرار گرفته است. »

خبرکاو