اخبار, فناوری, گوشی

تغییر ویجت ویندوز ۱۱ می تواند به شما فلش بک هایی را به ویندوز ویستا بدهد – اما نترسید

ویندوز ۱۱ ممکن است توانایی پین کردن ویجت ها را به دسکتاپ دریافت کند، و شاید زودتر از اینها، زیرا ما بخش دیگری از شایعات را در این زمینه شنیده ایم.

Windows Latest به ما می گوید که اسنادی را دیده است که نشان می دهد ویندوز ۱۱ به زودی این ویژگی را معرفی خواهد کرد و این قابلیت برای ویجت های شخص ثالث (و همچنین تلاش های خود مایکروسافت) وجود خواهد داشت.

در حال حاضر، ویجت‌های ویندوز ۱۱ به پنل خود (خارج از نوار وظیفه) محدود می‌شوند. با استفاده از این ویژگی، می‌توانید ویجت‌های مورد علاقه‌تان را روی دسک‌تاپ بچسبانید و به شما این امکان را می‌دهد که آنها را ببینید و به‌جای فرو رفتن در پنل ویجت، همیشه آن‌ها را ببینید و در یک نگاه اطلاعات دریافت کنید.

این تغییر در گذشته از طریق Zac Bowden، یک منبع معتبر نشت‌های اطلاعاتی مربوط به مایکروسافت، شایعه شده است، که مدعی است ویجت‌ها خانه جدیدی روی دسکتاپ خواهند داشت – اگر بخواهید آن‌ها را در آنجا قرار دهید – برای مدتی طولانی.

جدیدترین شایعه بودن حاکی از آن بود که منابع او در مایکروسافت تأیید کرده اند که قصد غول نرم افزاری، حداقل در حال حاضر، این است که در نهایت به کاربران ویندوز ۱۱ اجازه دهند ویجت ها را به دسکتاپ پین کنند.


وقتی موضوع ویجت‌ها روی دسکتاپ مطرح می‌شود، احتمالاً به یاد ابزارهایی می‌افتید که ویندوز ۷ داشت – و در واقع ویندوز ویستا، که در زمان بسیار دورتر است. این تصور را ایجاد می‌کند که مایکروسافت واقعاً با این تغییر ساعت را به عقب برمی‌گرداند، و این تا حدودی درست است – فقط به یاد داشته باشید که داشتن ویجت‌ها روی دسکتاپ اجباری نیست.

پنل ویجت در ویندوز ۱۱ باقی می ماند، و اگر می خواهید از ویجت ها فقط با آن استفاده کنید، فقط هیچ یک از آنها را روی دسکتاپ منتقل نکنید. به همین سادگی است، پس با این تغییر - اگر این اتفاق بیفتد - ابزارک ها به طور ناگهانی به دسکتاپ حمله می کنند، نیست.

اینکه آیا عملکرد پین کردن ویجت ها به دسکتاپ واقعاً ورودی است یا خیر، سؤال دیگری است. با این حال، به نظر می رسد که اکنون ما شایعات زیادی را از منابع مختلف دریافت می کنیم. همانطور که Windows Latest ادعا می کند، این نشان می دهد که این تغییری است که ممکن است به زودی در خط لوله قرار گیرد.

همچنین به نظر می‌رسد که این یک حرکت در کارت‌ها باشد زیرا مایکروسافت اخیراً کارهای زیادی با ویجت‌ها انجام داده است، تغییرات مختلفی را ایجاد کرده و اندازه پنل را (در آزمایش) افزایش داده است. علاوه بر این، مایکروسافت به توسعه‌دهندگان نرم‌افزار تشویق زیادی کرده است تا ویجت‌های شخص ثالث خود را بسازند و اکوسیستم کلی را تقویت کنند.

پس ، به نظر می‌رسد این حوزه‌ای است که شرکت روی آن تمرکز می‌کند و تلاش می‌کند آن را به چیزی بزرگ‌تر تبدیل کند که نقش بیشتری در ویندوز ۱۱ ایفا کند – هدفی که با توانایی داشتن ویجت‌ها بر روی دسکتاپ بیشتر می‌شود. از آنجایی که قطعات پازل از این نظر به طور نسبتاً منظمی در کنار هم قرار گرفته اند، در این مرحله تعجب خواهیم کرد اگر این چیزی باشد که در آینده نزدیک در نسخه های پیش نمایش ویندوز ۱۱ مشاهده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *