اخبار, کسب و کار

تعدیل نیرو در متا کماکان اداره دارد: ۱۰ هزار کارمند دیگر کار خود را از دست می‌دهند

همانطور که هفته گذشته گفته شده بود، متا دور سوم تعدیل نیرو کارکنان خود را به‌عنوان بخشی از برنامه چند میلیارد دلاری خود برای صرفه‌جویی در هزینه‌های شرکت آغاز کرده است. در این دوره، ظاهراً اعضای گروه‌های تجاری شرکت شغل خود را از دست داده‌اند.

متا در فروردین ماه نیز ۴۰۰۰ کارمند بخش‌های تکنولوژی خود را اخراج کرده بود و اکنون در گزارش CNBC گفته شده که با دور سوم تعدیل نیرو، حدود ۱۰ هزار کارمند غول فناوری بین ماه‌های آوریل تا مه بیکار خواهند شد.

کارکنان کدام بخش‌های متا اخراج شده‌اند؟

هرچند به‌طور دقیق مشخص نیست که در آخرین دوره، چه‌تعدادی از کارمندان متا اخراج خواهند شد، اما به‌نظر می‌رسد که یک بار دیگر بخش‌های غیرمهندسی شرکت کارکنان خود را از دست داده است. براساس گزارش رویترز، افرادی در زمینه‌های بازاریابی، ارتباطات و استخدام از طریق لینکدین اعلام کرده‌اند که شغل خود را از دست داده‌اند. همچنین براساس گزارش دیگری از رویترز، متا همچنین نزدیک به ۵۰۰ نفر از دفتر خود در ایرلند را نیز اخراج خواهد کرد که حدود ۲۰ درصد از نیروی کار آن در این کشور را تشکیل می‌دهند.

غول شبکه‌های اجتماعی از اظهارنظر در این مورد خودداری کرد و سخنگوی متا به یادداشتی از «مارک زاکربرگ» که در پاییز گذشته و زمانی که ۱۱ هزار کارمند این شرکت کار خود را از دست داده بودند اشاره کرد. زاکربرگ در یادداشت خود گفته بود که شرایط اقتصادی نامساعد باعث شده تا درآمد آن‌ها کمتر از حد انتظار باشد. او از تعدیل نیرو کارکنان به عنوان یکی از «سخت‌ترین تغییراتی که تاکنون در متا رخ داده» و «چیزی که برای آینده به آن احتیاج دارند» یاد کرد.

با این وجود، حدود ۲۱ هزار کارمند شرکت متا از نوامبر سال گذشته کار خود را از دست داده‌اند. هرچند میزان اخراج‌های این شرکت یکی از بالاترین موارد در صنعت فناوری محسوب می‌شود، اما متا تنها شرکتی نبوده که در چند ماه گذشته تلاش کرده کارمندان خود را کاهش دهد. آمازون، گوگل، مایکروسافت و ده‌ها شرکت دیگر نیز از ابتدای سال جاری میلادی به‌طور چشمگیری برخی کارمندان خود را اخراج کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *