متن خبر

تظاهرات در تل‌آویو علیه طرح الحاق کرانه باختری به اسرائیل

تظاهرات در تل‌آویو علیه طرح الحاق کرانه باختری به اسرائیل

اخبارتظاهرات در تل‌آویو علیه طرح الحاق کرانه باختری به اسرائیل
شناسهٔ خبر: 109737 -
خبرکاو:

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، در ادامه واکنش‌ها به طرح‌ اسرائیل برای الحاق بخشی از کرانه باختری به این کشور امروز (چهارشنبه) تجمع اعتراض آمیز در تل‌آویو برگزار شد.

معترضین با حمل پلاکاردهایی با مضامین؛ "زندگی فلسطینی‌ها ارزشمند است"٬ "آزادی برای فلسطین" و "نه به الحاق" اعتراض خود را نشان دادند.

پلیاینه دوتان، شهروند اسرائیلی که در این تظاهرات شرکت کرده بود به خبرگزاری آناتولی بیان کرد : طرح الحاق اسرائیل حقوق فلسطینان را نقض می‌کند. فلسطینی‌ها باید از حقوق مساوی با شهروندان اسرائیل برخوردار باشند.

بیان کرد نی است که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در ۲۸ ژانویه ۲۰۲۰ در یک نشست مشترک خبری با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در کاخ سفید از طرح به‌اصطلاح «صلح خاورمیانه» رونمایی کرد. در چارچوب این طرح، شهرک‌های یهودی‌نشین در (کرانه باختری) به‌عنوان بخشی از خاک اسرائیل معرفی شده و حاکمیت اسرائیل بر دشت اردن نیز ادامه خواهد یافت.

نتانیاهو در ۱۷ مه ۲۰۲۰ طی سخنانی در مجلس اسرائیل بیان کرد که دیگر وقت الحاق شهرک‌های غیرقانونی یهودی‌نشین در کرانه باختری به خاک اسرائیل فرا رسیده است.

محمود عباس، رئیس دولت فلسطین روز ۱۹ مه طی نشستی با مقامات عالی رتبه دولتی در رام‌الله در واکنش به طرح الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اسرائیل اعلام کرد که توافق‌نامه‌های امضا شده با اسرائیل و آمریکا را لغو می‌کند.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو