سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

تصویر روز ناسا: نمای جانبی کاوشگر پارکر از خورشید

نزدیک خورشید چه می‌گذرد؟ برای کمک به کشف این موضوع، ناسا کاوشگر خورشیدی پارکر (PSP) را برای تحلیل مناطق نزدیک‌تر به ستاره پرتاب کرد. مدار حلقه‌ای PSP هر چند ماه یکبار آن را به خورشید نزدیک‌تر می‌کند. در تصویر روز ناسا چه می‌بینیم؟ ویدیوی تایم لپس زیر، نمای جانبی از پشت سپر خورشیدی پارکر را در طول شانزدهمین حضیض آن به خورشید در سال گذشته نشان می‌دهد. نما از داخل مدار عطارد ...

نزدیک خورشید چه می‌گذرد؟ برای کمک به کشف این موضوع، ناسا کاوشگر خورشیدی پارکر (PSP) را برای تحلیل مناطق نزدیک‌تر به ستاره پرتاب کرد.

مدار حلقه‌ای PSP هر چند ماه یکبار آن را به خورشید نزدیک‌تر می‌کند.

در تصویر روز ناسا چه می‌بینیم؟

ویدیوی تایم لپس زیر، نمای جانبی از پشت سپر خورشیدی پارکر را در طول شانزدهمین حضیض آن به خورشید در سال گذشته نشان می‌دهد. نما از داخل مدار عطارد است.

دوربین‌های میدان عریض پارکر (WISPR) این تصاویر را در طول یازده روز گرفته‌اند. در اینجا تمام آنها به‌صورت دیجیتالی در یک ویدیوی یک دقیقه‌ای فشرده‌ می‌شوند.

موج‌های تاج خورشیدی، با ستاره‌ها، سیارات، و حتی نوار مرکزی کهکشان راه شیری ما در پس‌زمینه، درحالی‌که PSP به دور خورشید می‌چرخد، قابل مشاهده است.

پارکر متوجه شده است که همسایگی خورشیدی به‌طرز شگفت‌انگیزی پیچیده است و برخی مواقع میدان مغناطیسی خورشید برای مدت کوتاهی معکوس می‌شود.

خبرکاو