سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

تصویر روز ناسا: محل فرود ارس 3 در مریخ

این نمای نزدیک از دوربین HiRISE مدارگرد شناسایی مریخ، دهانه‌های هوازده و رسوبات را در جنوب «دشت آسیدالیای» نشان می‌دهد. در تصویر روز ناسا چه می‌بینیم؟ احتمالاً سایه آبی در رنگ‌های استاندارد تصویر HiRISE، برای چشم انسان خاکستری یا کمی قرمز به‌نظر می‌رسد. اما چشمان انسان به این ناحیه خیره نشده است، مگر اینکه چشمان فضانوردان ناسا را در رمان فیلم علمی تخیلی «مریخی» (The Martian) اثر اندی ویر حساب کنید. این رمان ماجراهای «مارک واتنی»، فضانوردی را روایت می‌کند که در محل فرود آرس 3، مأموریت خیالی ...

این نمای نزدیک از دوربین HiRISE مدارگرد شناسایی مریخ، دهانه‌های هوازده و رسوبات را در جنوب «دشت آسیدالیای» نشان می‌دهد.

در تصویر روز ناسا چه می‌بینیم؟

احتمالاً سایه آبی در رنگ‌های استاندارد تصویر HiRISE، برای چشم انسان خاکستری یا کمی قرمز به‌نظر می‌رسد. اما چشمان انسان به این ناحیه خیره نشده است، مگر اینکه چشمان فضانوردان ناسا را در رمان فیلم علمی تخیلی «مریخی» (The Martian) اثر اندی ویر حساب کنید.

این رمان ماجراهای «مارک واتنی»، فضانوردی را روایت می‌کند که در محل فرود آرس 3، مأموریت خیالی مریخ که مربوط به مختصات این فریم برش‌خورده HiRISE است، سرگردان شده‌ است.

زیستگاه واتنی با قطر 6 متر، در این سایت حدود یک دهم قطر دهانه‎‌ای بزرگ است. البته، مختصات فرود آرس 3 تنها در 800 کیلومتری شمال ایستگاه یادبود کارل سیگن، محل فرود Pathfinder در سال 1997 قرار دارد.

خبرکاو