سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

تصویر روز ناسا: سوخت تقویت‌کننده‌های فالکون هوی

پرتاب شبانه موشک فالکون هوی در 28 دسامبر از مرکز فضایی کندی در فلوریدا، پنجمین پرتاب برای تقویت‌کننده‌های جانبی قابل استفاده مجدد بود. حدود 2 دقیقه و 20 ثانیه پس از پرواز، دو تقویت‌کننده جانبی از مرحله هسته موشک جدا شدند. در تصویر روز ناسا چه می‌بینیم؟ این نوردهی سه دقیقه‌ای که درست پس از جداسازی تقویت‌کننده شروع می‌شود، سوخت‌های تقویت‌کننده را درحال انجام مانورهایی که قبل از بازگشت به مناطق فرود روی سیاره زمین انجام شده‌اند، ثبت می‌کند. دیگر اخباربیشتر بخوانیدبلیزارد یافتن ...

پرتاب شبانه موشک فالکون هوی در 28 دسامبر از مرکز فضایی کندی در فلوریدا، پنجمین پرتاب برای تقویت‌کننده‌های جانبی قابل استفاده مجدد بود. حدود 2 دقیقه و 20 ثانیه پس از پرواز، دو تقویت‌کننده جانبی از مرحله هسته موشک جدا شدند.

در تصویر روز ناسا چه می‌بینیم؟

این نوردهی سه دقیقه‌ای که درست پس از جداسازی تقویت‌کننده شروع می‌شود، سوخت‌های تقویت‌کننده را درحال انجام مانورهایی که قبل از بازگشت به مناطق فرود روی سیاره زمین انجام شده‌اند، ثبت می‌کند.

درحالی‌که هیچ تلاشی برای بازیابی مرحله اصلی فالکون هوی انجام نشد، هر دو بوستر جانبی با موفقیت فرود آمدند و می‌توانند دوباره پرواز کنند.

چهار پرواز قبلی برای این تقویت‌کننده‌های جانبی شامل پرتاب مأموریت اسپیریت ناسا به سیارکی در اکتبر گذشته بود. پرواز برنامه‌ریزی‌شده بعدی آنها در مأموریت Europa Clipper است که برای پرتاب در اکتبر 2024 برنامه‌ریزی شده است.

خبرکاو