سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

تصویر روز ناسا: اودیسیوس و دیش تلسکوپ

تلسکوپ رادیویی موریانگ در پارکز، در این تصویر از نیو ساوت ولز، استرالیا، به ماه کامل نگاه می‌کند. در تصویر روز ناسا چه می‌بینیم؟ این دیش 64 متری غرق در نور مهتاب، سیگنال‌های رادیویی ضعیفی از اودیسیوس دریافت می‌کند که 22 فوریه در حدود 300 کیلومتری قطب جنوبی ماه فرود آمد‌. فرود اودیسیوس نشان‌دهنده اولین فرود ایالات‌متحده روی ماه از زمان مأموریت آپولو 17 در سال 1972 است. دیگر اخبارآغاز ثبت‌نام اینوتکس ۲۰۲۴بیشتر بخوانیدهوش مصنوعی در آموزش یک بحران نیست، بلکه یک کیفرخواست برای همه چیز به عنوان ...

تلسکوپ رادیویی موریانگ در پارکز، در این تصویر از نیو ساوت ولز، استرالیا، به ماه کامل نگاه می‌کند.

در تصویر روز ناسا چه می‌بینیم؟

این دیش 64 متری غرق در نور مهتاب، سیگنال‌های رادیویی ضعیفی از اودیسیوس دریافت می‌کند که 22 فوریه در حدود 300 کیلومتری قطب جنوبی ماه فرود آمد‌.

فرود اودیسیوس نشان‌دهنده اولین فرود ایالات‌متحده روی ماه از زمان مأموریت آپولو 17 در سال 1972 است.

جهت اودیسیوس در سطح ماه به‌گونه‌ای است که مانع از دریافت سیگنال‌های آن از زمین می‌شود. اما حساسیت دیش بزرگ تلسکوپ پارکس، دریافت داده‌های آن از سطح ماه را به‌طور قابل‌توجهی بهبود بخشید.

البته دیش رادیویی تلسکوپ پارکس به‌دلیل دریافت سیگنال‌های تلویزیونی از ماه در طول مأموریت آپولو 11 در سال 1969 مشهور شد و به ساکنان سیاره زمین اجازه داد اولین راهپیمایی در ماه را تماشا کنند.

خبرکاو