سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

تصویر روز ناسا: آمریکا بر فراز دریای آرامش ماه

عینک قرمز/آبی خود را بیرون بیاورید و این نمای استریو از دنیای دیگر را تماشا کنید. این صحنه توسط فرمانده مأموریت آپولو 17، «یوجین سرنان»، در 11 دسامبر 1972 یک دور قبل از فرود روی ماه، ثبت شد. در تصویر روز ناسا چه می‌بینیم؟ آناگلیف سه‌بعدی زیر از دو عکس جمع‌آوری شده‌ است که از نقطه نظر سرنان در ماژول چلنجر، هنگام پرواز بر فراز محل فرود آپولو گرفته‌ شده‌ است. نمای پهن و نور خورشید روی کوهی ...

عینک قرمز/آبی خود را بیرون بیاورید و این نمای استریو از دنیای دیگر را تماشا کنید. این صحنه توسط فرمانده مأموریت آپولو 17، «یوجین سرنان»، در 11 دسامبر 1972 یک دور قبل از فرود روی ماه، ثبت شد.

در تصویر روز ناسا چه می‌بینیم؟

آناگلیف سه‌بعدی زیر از دو عکس جمع‌آوری شده‌ است که از نقطه نظر سرنان در ماژول چلنجر، هنگام پرواز بر فراز محل فرود آپولو گرفته‌ شده‌ است.

ماه

نمای پهن و نور خورشید روی کوهی که توده جنوبی نامیده‌ می‌شود، نزدیک مرکز قاب، بالای دره تاریک تائوروس-لیترو در سمت چپ آن قرار دارد.

ماژول فرماندهی آمریکا که توسط ران ایوانز هدایت می‌شود، در مدار پیش‌زمینه‌ در برابر قله توده‌ جنوبی قابل مشاهده‌ است.

آن سوی کوه‌ها، به سمت اجزای زیرین قمری، مادیان سرنیاتیس ماه قرار دارد. چهار فضانورد آمریکایی به دور ماه می‌چرخند و دوباره در مأموریت آرتمیس که برای پرتاب قبل از سپتامبر 2025 برنامه‌ریزی شده‌ است، به ماه باز خواهند گشت.

خبرکاو