متن خبر

تصویب طرح راهبردی توس در کمیته فنی شورای عالی شهرسازی و معماری

تصویب طرح راهبردی توس در کمیته فنی شورای عالی شهرسازی و معماری

اخبارتصویب طرح راهبردی توس در کمیته فنی شورای عالی شهرسازی و معماری
شناسهٔ خبر: 110920 -
خبرکاو:

​​​​​​سیدمسعود ریاضی با اشاره به برگزاری جلسه کمیته فنی شورای عالی شهرسازی و معماری کشور در تهران اظهار کرد: رهاورد این جلسه که با حضور محمدرضا کلائی، شهردار مشهد و شهناز رمارم، عضو هیات رئیسه و عضو کمیسیون کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس شورای اسلامی شهر برگزار شد، تصویب طرح راهبردی توس بود.

وی با بیان اینکه این طرح در حال حاضر می‌تواند به شورای عالی شهرسازی و معماری برای تصویب نهایی ارسال شود، ادامه داد: با تصویب نهایی این طرح، محدوده توس دارای طرحی جامع می‌شود و طرح تفصیلی آن نیز بعد از این موضوع باید تصویب شود.

رئیس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس شورای اسلامی شهر مشهد با تاکید بر اینکه طرح راهبردی توس چند محور کلی را دنبال می‌کند، متذکر شد: تاکید بر گردشگری فرهنگی و جمعیت‌پذیری ۶۵ هزار نفری در زمره مهم‌ترین این محورها به حساب می‌آید که باید به آن توجه شود.

ریاضی جمعیت فعلی این محدوده را حدود ۴۰ هزار نفر برشمرد و اضافه کرد: در همین راستا این منطقه، محدوده‌ای فرهنگی خواهد بود و جلوی تفکیک زمین‌های بزرگ مقیاس نیز در آن گرفته خواهد شد.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، وی با بیان این که بنا به بیان کرد ه شهردار مشهد، تلاش می‌شود این طرح تا هفته آینده در شورای عالی شهرسازی و معماری بررسی شود، بیان کرد : در آستانه ۱۹ تیرماه، سالروز حضور رهبری در منطقه توس و فرمان تاریخی ایشان برای احیای این محدوده هستیم و امیدواریم همزمان با این ایام، طرح راهبردی توس در شورای عالی شهرسازی و معماری به تصویب نهایی برسد.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو