متن خبر

تسلا با دو برابر کردن شبکه سوپرشارژر برای همه خودروهای الکتریکی تحت طرح شارژ 7.5 میلیارد دلاری بایدن موافقت کرد.

تسلا با دو برابر کردن شبکه سوپرشارژر برای همه خودروهای الکتریکی تحت طرح شارژ 7.5 میلیارد دلاری بایدن موافقت کرد.

اخبارتسلا با دو برابر کردن شبکه سوپرشارژر برای همه خودروهای الکتریکی تحت طرح شارژ 7.5 میلیارد دلاری بایدن موافقت کرد.
شناسهٔ خبر: 266956 -
خبرکاو:

شرکت هایی که امیدوارند در خزانه ابتکار 7.5 میلیارد دلاری شارژ EV دولت بایدن غوطه ور شوند، باید مجموعه جدیدی از الزامات را برآورده کنند که حتی تسلا نیز با آن موافقت کرده است.

دولت بایدن در روز چهارشنبه استانداردهای نهایی را برای طرح خود برای ساخت شبکه ملی 500000 شارژر خودروی برقی در امتداد بزرگراه ها ارائه کرد، از جمله این الزام که تمام شارژرهای خودروهای الکتریکی که از طریق قانون کاهش تورم تامین می شوند باید در ایالات متحده ساخته شوند. به طور خاص، مونتاژ نهایی و تمام فرآیندهای ساخت هر محفظه یا محفظه شارژر آهنی یا فولادی باید در ایالات متحده انجام شود. و تا ژوئیه 2024، حداقل 55 درصد از هزینه تمام قطعات باید در داخل کشور نیز تولید شود.

همه شارژرها همچنین باید از یک سیستم پرداخت استاندارد استفاده کنند که مناسب گوشی های هوشمند است و همه کانکتورها باید از "سیستم شارژ ترکیبی" (CCS) استفاده کنند که در ایالات متحده غالب است.

تسلا از CCS در آمریکای شمالی استفاده نمی کند. شبکه گسترده سوپرشارژر آن در ایالات متحده از یک رابط اختصاصی استفاده می کند که فقط خودروهای تسلا می توانند از آن استفاده کنند. طبق توافقی که با دولت بایدن به دست آمده، این حداقل کمی تغییر خواهد کرد.

تسلا بخشی از شبکه سوپرشارژر و شارژر مقصد خود را به روی خودروهای الکتریکی غیر تسلا باز خواهد کرد. به گفته کاخ سفید، این شرکت تا پایان سال 2024 حداقل 7500 شارژر برای تمام خودروهای الکتریکی در دسترس خواهد داشت. حداقل 3500 مورد از آنها شارژرهای 250 کیلوواتی خواهند بود که در امتداد راهروهای بزرگراه قرار دارند. همه رانندگان خودروهای برقی می توانند با استفاده از اپلیکیشن یا وب سایت تسلا به این ایستگاه ها دسترسی داشته باشند.

قابل ذکر است که تسلا با بیش از دو برابر شدن شبکه سوپرشارژر خود موافقت کرده است.

امتیاز تسلا که به تسلا امکان دسترسی به 7.5 میلیارد دلار را می دهد، تنها چند روز پس از دیدار ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت با مقامات کاخ سفید، صورت می گیرد. سال‌هاست که صحبت از باز کردن شارژرهای EV تسلا در ایالات متحده وجود دارد. در ژوئیه 2022، یادداشتی از کاخ سفید نشان داد که تسلا شارژرهای خود را تا پایان سال برای سایر خودروهای الکتریکی باز خواهد کرد.

آن تاریخ آمد و رفت. پس از به اشتراک گذاشتن طرح اتصال شارژ EV خود در تلاش برای تشویق اپراتورهای شبکه و خودروسازان به پذیرش این فناوری و کمک به تبدیل آن به استاندارد جدید در آمریکای شمالی، تردید در مورد اینکه آیا تسلا این حرکت را انجام خواهد داد وجود داشت. در آن زمان به نظر می رسید که تسلا در تلاش است تا فناوری خود را استاندارد کند.

تسلا شبکه سوپرشارژر خود را به روی سایر خودروهای غیر تسلا در بخش‌هایی از اروپا باز کرده است. از آنجایی که شارژرها و وسایل نقلیه آن از استاندارد CCS استفاده می کنند، این انتقال آسان تر بوده است. این انتقال احتمالاً در اینجا پیچیده‌تر خواهد بود، اگرچه گزارش‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد این شرکت راه‌حلی به نام Magic Dock برای دسترسی خودروهای غیر تسلا به شارژرهای اختصاصی خود در ایالات متحده ارائه کرده است.

تسلا تنها شرکتی نیست که تعهداتی برای دسترسی به مشوق‌های طرح شارژ بایدن EV می‌دهد.

جنرال موتورز قبلاً اعلام کرده بود که با شرکت Pilot و EVgo همکاری می کند تا یک شبکه ساحل به ساحل از 2000 شارژر سریع 350 کیلوواتی با قدرت بالا در مراکز مسافرتی Pilot و Flying J در امتداد بزرگراه های ایالات متحده ایجاد کند. این شرکت‌ها روز چهارشنبه اعلام کردند که انتظار داریم که 200 شارژر اول در این شبکه در سال 2023 برای استفاده رانندگان در دسترس قرار گیرند. جنرال موتورز همچنین با شرکت کانادایی شارژ EV Flo برای نصب 40000 واحد سطح 2 در سراسر ایالات متحده و کانادا همکاری می‌کند.

دیگر همکاری‌های اعلام‌شده قبلی شامل TravelCenters of America و Electrify America است که قصد دارند 1000 شارژر EV را در 200 مکان در امتداد بزرگراه‌های اصلی در پنج سال آینده نصب کنند و توافق‌نامه بین مرسدس بنز، ChargePoint و MN8 Energy برای نصب 400 هاب شارژ با تعداد بیشتر بیش از 2500 پورت شارژ سریع DC در سراسر ایالات متحده و کانادا در دسترس عموم قرار دارد.

ChargePoint، Volvo Car و Starbucks همچنین اعلام کرده‌اند که برای گفت ن 60 شارژر سریع DC در 15 مکان در امتداد مسیر آزمایشی 1350 مایلی بین سیاتل و دنور، مشارکت دارند تا تابستان 2023 تکمیل شود.

خبرکاو

منبع

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است