سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

تست دوام ویژن پرو منتشر شد؛ هدست اپل در برابر خط‌وخش مقاومت خوبی ندارد [تماشا کنید]

چندی قبل وب‌سایت iFixit ویدیوی کالبدشکافی هدست اپل ویژن پرو را منتشر کرده بود و حالا نوبت به کالبدشکافی و تست دوام این هدست توسط کانال JerryRigEverything رسیده است. در این ویدیو می‌توانیم ببینیم که اگرچه شیشه جلویی این دستگاه در برابر سقوط مقاومت خوبی دارد، اما در برابر خط‌وخش نمی‌تواند خیلی ایستادگی کند. کانال یوتوب JerryRigEverything در تست دوام هدست ویژن پرو، ابتدا شیشه جلویی این دستگاه را آزمایش می‌کند و متوجه می‌شود که در بخش بیرونی ...

چندی قبل وب‌سایت iFixit ویدیوی کالبدشکافی هدست اپل ویژن پرو را منتشر کرده بود و حالا نوبت به کالبدشکافی و تست دوام این هدست توسط کانال JerryRigEverything رسیده است. در این ویدیو می‌توانیم ببینیم که اگرچه شیشه جلویی این دستگاه در برابر سقوط مقاومت خوبی دارد، اما در برابر خط‌وخش نمی‌تواند خیلی ایستادگی کند.

کانال یوتوب JerryRigEverything در تست دوام هدست ویژن پرو، ابتدا شیشه جلویی این دستگاه را آزمایش می‌کند و متوجه می‌شود که در بخش بیرونی این شیشه، لایه‌ای پلاستیکی وجود دارد و به همین خاطر به‌راحتی می‌تواند خط‌وخش بردارد.

تست دوام و خط‌وخش هدست اپل ویژن پرو

براساس مقیاس سختی موس (Mohs)، این شیشه در سطح 3 خراش‌های سطحی و در سطح 4 خط‌وخش‌های عمیق‌تری را به نمایش می‌گذارد. گفتنی است که اکثر گوشی‌های امروزی در سطح 6 خراش برمی‌دارند. البته گلکسی S24 اولترا با محافظ گوریلا آرمور در این زمینه پیشرفت‌های بیشتری داشته است.

افزون بر نمایشگر بیرونی، لنزهای داخلی دستگاه که تمام محتواهای ویژن پرو را به کاربر نشان می‌دهند نیز ظاهراً پلاستیکی هستند و خیلی راحت خط‌وخش برمی‌دارند؛ پس به‌هیچ‌عنوان به کاربران پیشنهاد نمی‌شود که این دستگاه را بدون کیس محافظ در داخل کیف یا کوله‌ای که سکه، کلید یا هر جسم سخت دیگری وجود دارد، قرار دهند.

«زک» در این ویدیو نشان می‌دهد که بند Solo Knit را هم نباید به هیچ آتشی نزدیک کرد، چون پارچه به‌کاررفته در این بند قابلیت اشتعال‌پذیری بسیار بالایی دارد.

در بدنه هدست ویژن پرو از آلومینیوم استفاده شده است که مقاومت خوبی در برابر خط‌وخش دارد و به استحکام این دستگاه نیز کمک کرده است؛ پس نمی‌توان به‌آسانی این هدست را خم کرد و این دستگاه با فشار معمولی دست قابل خم‌شدن نیست.

در ادامه ویدیو نیز کالبدشکافی دستگاه را می‌بینیم که نبوغ مهندسی اپل را نشان می‌دهد. هدست ویژن پرو دارای تراشه M2 و R1 است که قلب تپنده این دستگاه محسوب می‌شوند. همچنین حسگرها و دوربین‌های مختلفی در این دستگاه کار گذاشته شده است و دو فن وظیفه خنک‌سازی مجموعه این قطعات را بر عهده دارند.

خبرکاو