اخبار, فناوری, گوشی

ترفندهای جدید فتوشاپ با هوش مصنوعی بزرگترین اشتباهات شما را برطرف می کند

Adobe Photoshop استاندارد طلایی در ویرایش عکس برای بیش از سه دهه بوده است، پس فقط زمان لازم بود تا ترفندهایی را که در بهترین مولدهای هنر هوش مصنوعی دیده می شود در آغوش بگیرد – و اکنون این کار را در قالب ابزار جدیدی به نام انجام می دهد. پر مولد.

این ابزار جدید که به شما امکان می دهد تصاویر را گسترش دهید یا با استفاده از اعلان های متنی اشیا را به آنها اضافه کنید، مطمئنا اولین ویژگی مجهز به هوش مصنوعی نیست که در فتوشاپ دیده ایم. Generative Fill همچنین یک توسعه کاربرپسند از ابزارهای موجود Adobe، مانند Content Aware Fill است، اما همچنین یکی از مهم ترین ویژگی های جدید فتوشاپ است که سال ها شاهد آن بوده ایم.

دلیل آن این است که بر قدرت Adobe Firefly ، موتور مولد جدید هوش مصنوعی این شرکت تکیه می کند تا به شما کمک کند اشتباهات بزرگ ترکیب بندی را برطرف کنید یا محتوای یک تصویر را کاملاً دوباره اختراع کنید. در دموهای Adobe، تصاویر در جهت عمودی فوراً به تصاویر افقی تبدیل می شوند - با فتوشاپ که به سادگی کناره های عکس را بر اساس تصویر اصلی اختراع می کند.

در حالی که برخی از این نمونه ها کاملاً ظریف هستند، برخی دیگر زیبایی شناسی هنری بسیار آشکاری دارند. به عنوان مثال، یک عکس از یک کورگی به عکسی با حباب های کاملاً جعلی و یک ون در پس زمینه تبدیل می شود.

Adobe به وضوح Generative Fill را به عنوان ابزاری هم برای مبتدیان و هم برای حرفه ای ها می بیند، اما جعبه اعلان متن به تصویر جدید مطمئناً برای کسانی که ابزارهای موجود فتوشاپ را نمی شناسند، مفید است. می‌توانید از این برای اضافه کردن جزئیات کوچک به یک تصویر یا تغییر کامل پس‌زمینه آن استفاده کنید - در نسخه‌ای دیگر، یک گوزن به لطف «کوچه مرطوب در شب» از پس‌زمینه جنگلی خود به شهر منتقل می‌شود.

البته هیچ یک از اینها برای طرفداران Midjourney یا Dall-E که به رونق امسال در تولید متن به تصویر کمک کرده اند، تازگی نخواهد داشت.

اما Adobe مشتاق است تاکید کند که ابزارهای هوش مصنوعی مانند مدل Generative Fill فقط بر روی تصاویر Adobe Stock، محتوای دارای مجوز آزاد و محتوای دامنه عمومی که در آن حق چاپ منقضی شده است، آموزش دیده اند. این بدان معناست که می‌توان از آن‌ها برای استفاده تجاری استفاده کرد، بدون اینکه تهدیدی برای شکایت دسته‌جمعی از سوی هنرمندانی باشد که ادعا می‌کنند برخی از مدل‌های هوش مصنوعی کارشان را دزدیده‌اند.

در حالی که Generative Fill فقط در «نیمه دوم سال ۲۰۲۳» در برنامه کامل فتوشاپ منتشر می شود، چند راه وجود دارد که می توانید اکنون آن را امتحان کنید. ابتدا در برنامه بتای دسکتاپ فتوشاپ موجود است که می توانید با رفتن به برنامه دسکتاپ Creative Cloud، انتخاب برنامه های بتا در نوار کناری سمت چپ، آن را از آنجا نصب کنید.

این ویژگی همچنین به‌عنوان یک ماژول در Adobe Firefly فقط تحت وب در دسترس است که اخیراً به Google Bard نیز اضافه شده است. برای استفاده از Firefly در Bard، می‌توانید به سادگی درخواست تصویر خود را بنویسید (به عنوان مثال، "تصویر اسب شاخدار و کیک را در یک مهمانی بچه بسازید") و بقیه کارها را انجام خواهد داد. چه روزگاری برای زنده بودن


تجزیه و تحلیل: فتوشاپ با رقبای هوش مصنوعی جدید خود مبارزه می کند

سگ کورگی <a href= که از میان گودالی زیر حباب ها می دود" class="lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/techradar/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/YWhZZ5bcYq3yiy4NXH4VHP-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/YWhZZ5bcYq3yiy4NXH4VHP-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/YWhZZ5bcYq3yiy4NXH4VHP-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/YWhZZ5bcYq3yiy4NXH4VHP-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/YWhZZ5bcYq3yiy4NXH4VHP-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/YWhZZ5bcYq3yiy4NXH4VHP-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/YWhZZ5bcYq3yiy4NXH4VHP.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/YWhZZ5bcYq3yiy4NXH4VHP.jpg">

برخی از اثرات ایجاد شده توسط Firefly-powered Generative Fill به وضوح توسط هوش مصنوعی ایجاد می شوند. (اعتبار تصویر: Adobe)

مانند گوگل، ادوبی یک غول مستقر است که توسط شرکت‌های تازه‌کار هوش مصنوعی مانند OpenAI و Midjourney مورد حمله قرار می‌گیرد. در حالی که Firefly و Photoshop's Generative Fill کارهایی را انجام نمی‌دهند که قبلاً ندیده‌ایم، آنها آنها را به روشی سنجیده انجام می‌دهند که از هرگونه مشکل کپی رایت چشم پوشی می‌کند و به حفظ شهرت آن کمک می‌کند.

آغوش فتوشاپ از هوش مصنوعی مولد نیز این ابزارها را به طور کامل وارد جریان اصلی می کند. ویرایشگر تصویر ممکن است نیروی غالبی نباشد که قبل از ورود افرادی مانند Canva، Affinity Photo و GIMP برای ارائه جایگزین‌های مقرون به صرفه‌تر بود، اما یکی از بهترین ویرایشگرهای عکس در اطراف و مطمئناً یکی از پرکاربردترین ویرایشگرها باقی مانده است.

از نسخه‌های نمایشی اولیه Adobe، به نظر می‌رسد که Generative Fill در روزهای اولیه خود است و بسته به سلیقه شما نتایج متفاوتی را تولید می‌کند. در برخی از تصاویر، جلوه‌ها ظریف و واقعی هستند، در حالی که در برخی دیگر - به‌ویژه تصاویری که بخش‌های بزرگی از تماماً با هوش مصنوعی تولید شده‌اند - نتایج به وضوح توسط هوش مصنوعی تولید شده‌اند و ممکن است تاریخ چندان خوبی نداشته باشند.

با این حال، ورود Generative AI در کنار سایر آپشن های جدید مانند Remove Tool – یکی دیگر از پیشرفت‌های توانایی موجود فتوشاپ که به شما امکان می‌دهد اشیاء ناخواسته را حذف کنید – فقط برای کسانی که با رابط کاربری مخفی این برنامه آشنایی ندارند، خوب است.

و این یک گام دیگر به سمت ابزارهای هوش مصنوعی مانند DragGAN است که عکاسی را همانطور که می شناسیم کاملاً تغییر می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *