متن خبر

ترب از سیستم امتیاز فروشگاه‌ها رونمایی کرد

ترب از سیستم امتیاز فروشگاه‌ها رونمایی کرد

اخبارترب از سیستم امتیاز فروشگاه‌ها رونمایی کرد
شناسهٔ خبر: 171843 -
خبرکاو:

موتور جست‌وجوی ترب از قابلیت جدید خود موسوم به «امتیاز فروشگاه‌ها» رونمایی کرد. از این پس در کنار نام فروشگاه‌ها، امتیاز فروشگاه و وضعیت پیگیری سفارش کاربران از طریق ترب قابل مشاهده خواهد بود.

ترب اکنون به یکی از مسیرهای اصلی یافتن کالایی خاص با قیمت مناسب‌تر برای کاربران شده است. با این حال برای اکثر کاربران ترب، قابلیت اعتماد به فروشگاه‌های نه چندان نام آشنا مساله‌ مهمی است. چرا که می‌خواهند مطمئن باشند وقتی از طریق ترب وارد یک فروشگاه با قیمت کمتر می‌شوند و محصول مدنظرشان را می‌خرند، همان محصول، با کیفیت مناسب و در زمان مناسب به دست‌شان می‌رسد و اگر هر مشکلی در این مسیر پیش بیاید، پشتیبانی فروشگاه پاسخ‌گو و پیگیر رفع آن خواهد بود.

در پاسخ به همین دغدغه و نیاز کاربران، ترب از دو سال پیش بخش پیگیری سفارش‌ کاربران از طریق ترب را راه‌اندازی کرد. البته معمولا کاربران ترب مستقیما و از طریق سیستم پشتیبانی خود فروشگاه‌های سفارشاتشان را پیگیری می‌کنند اما در صورت بروز مشکل در پیگیری از طریق فروشگاه‌ها، این امکان برای کاربران فراهم است که از طریق ترب با فروشگاه‌ها ارتباط برقرار کرده و موارد یا مشکلاتشان را در خصوص سفارشاتشان مطرح کنند.

نتایج این پیگیری‌ها تاکنون به صورت عمومی منتشر نمی‌شد و در اختیار سایر کاربران قرار نمی‌گرفت، اما در به‌روزرسانی جدید، براساس این اطلاعات، امتیازی به هر فروشگاه اختصاص داده می‌شود تا کاربران بتوانند برای یک خرید بهتر و مطمئن‌تر از این اطلاعات استفاده کنند.

در گام اول این امتیار صرفا براساس نحوه پاسخ‌گویی و پشتیبانی فروشگاه به پیگیری سفارشاتی است که کاربران در ترب ثبت کرده اند و عددی بین ۱ تا ۵ را شامل می‌شود. این عدد در کنار نام فروشگاه در ترب نشان داده می‌شود تا تمامی کاربران بتوانند آن را مشاهده کرده و تصمیم‌شان را برای خرید نهایی کنند.

همچنین علاوه بر درج امتیاز در کنار نام فروشگاه، جزئیات پیگیری سفارش‌های مربوط به هر فروشگاه هم برای کاربر قابل مشاهده است. بنابراین علاوه بر امتیاز بالاتر، تعداد کم‌تر پیگیری سفارش در عین سابقه‌ی طولانی هم می‌تواند نشان‌دهنده عملکرد بهتر و پشتیبانی مناسب‌تر فروشگاه باشد، چرا که کاربران کم‌تری نیاز پیدا کرده‌اند که سفارش‌شان را از طریق ترب پیگیری کنند و خود فروشگاه از عهده رفع و رجوع سفارش‌ها و پیگیری آن‌ها به خوبی برآمده است.

در کنار مزایایی که این قابلیت برای کاربران دارد، فروشندگان با بهبود خدمات و پشتیبانی می‌توانند از سایر فروشگاه‌ها متمایز شده تا امتیاز بالاتر و با پیگیری سفارش ثبت شده کمتر در ترب داشته باشند. در واقع از این به بعد رقابت بین فروشگاه‌ها در ترب صرفا براساس قیمت نیست و خدمات و پشتیبانی بهتر و مناسب‌تر هم در انتخاب کاربران موثر خواهد بود.

از آنجایی که ترب به طور مستقیم به سفارش کاربران از فروشگاه‌ها دسترسی ندارد نمایش عملکرد قطعی فروشگاه‌ها برحسب تعداد سفارش موفق ممکن نیست اما طبیعتا پیگیری سفارشات نیز نشان‌دهنده‌ عملکرد نسبی فروشگاه‌ها می‌باشد و مقایسه کیفیت عملکرد فروشگاه‌ها را امکان‌پذیر میسازد. همچنین ترب قصد دارد در به‌روزرسانی‌های بعدی، مکانیزم محاسبه امتیاز فروشگاه‌ها را دقیق‌تر کند تا به مرور کاربرها بتوانند با اعتماد بیشتری خرید خود را انجام دهند و فروشگاه‌های بهتر و مطمئن‌تری در ترب شناسایی شده و در معرض دید کاربران قرار گیرند.

برای مشاهده امتیاز فروشگاه‌ها کافی است اپلیکیشن ترب را درکافه بازار یا پلی استور گوگل به روزرسانی کنید.

جزئیات امکان امتیاز فروشگاه‌ها در ترب را می‌توانید از اینجا مشاهده کنید.

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو