متن خبر

تحلیلگر مشهور: اپل احتمالاً در پایان دادگاه آمریکا جریمه و مجبور به تغییر مدل تجاری خود می‌شود

تحلیلگر مشهور: اپل احتمالاً در پایان دادگاه آمریکا جریمه و مجبور به تغییر مدل تجاری خود می‌شود

شناسهٔ خبر: 459774 -
تحلیلگر مشهور شرکت Wedbush که در گذشته حتی درباره برخی از محصولات و استراتژی‌های آتی اپل اطلاعات درستی را منتشر کرده بود، اخیراً در یادداشتی پیش‌بینی کرده است که در پایان دادگاه وزارت دادگستری آمریکا، اپل با جریمه‌ای سنگین روبه‌رو و مجبور به تغییر مدل تجاری خود می‌شود.

به‌ گزارش MarketWatch، «دنیل ایوز» (Daniel Ives)، تحلیلگر شرکت Wedbush او میگوید درحال‌حاضر انتظار تغییر مدل تجاری اپل را نداریم، اما این شرکت درنهایت مجبور به حصول توافق بر سر این پرونده، پرداخت جریمه و درنهایت یافتن راهی برای رسیدن به صلح با توسعه‌دهندگان در ساختار اپ استور خواهد شد.

اپل ابتدا در برابر وزارت دادگستری آمریکا مقاومت می‌کند

با توجه به بیانیه‌هایی که اپل تاکنون در واکنش به شکایت وزارت دادگستری منتشر کرد ، این شرکت تا رسیدن به توافق با طرف شاکی فاصله بسیار بسیار زیادی دارد. کوپرتینو‌نشینان می‌گویند اگر وزارت دادگستری در دادگاه به نتیجه برسد، آن‌ها توانایی خلق فناوری آن‌هم به‌شکلی که مردم از اپل انتظار دارند را از دست خواهند داد.

افزون‌براین، اپل مدعی شده است که این شکایت رویه‌ای خطرناک را به‌وجود می‌آورد و به دولت قدرت می‌دهد تا در طراحی فناوری دست بالا را داشته باشد. این شرکت توضیح می‌دهد: «باور داریم که این شکایت از نظر واقعیت‌ها و قوانین اشتباه است و شدیداً در برابر آن می‌ایستیم.»

از سوی دیگر، «آمیت دریانانی»، تحلیلگر Evercore ISI، اعتقاد دارد که هرگونه اقدام ضدانحصار معنادار علیه اپل در ایالات‌متحده نیازمند قوانین جدید از سوی کنگره است، چون با قوانین فعلی بسیار سخت می‌توان استدلال کرد که اپل با توجه به تعاریف بازار یا استانداردهای مصرفی، انحصار ایجاد کرده است.

دریانانی پیش‌بینی می‌کند که این پرونده در فاز اول، دو تا سه سال طول می‌کشد و بعد یک سال دیگر برای فرایند تجدیدنظر زمان لازم خواهد بود. درنتیجه به‌این‌زودی‌ها نباید منتظر مشخص‌شدن نتیجه این شکایت باشیم؛ اما تبعات آن حائز اهمیت است.

خبرکاو

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است