سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

تبلت گوگل پیکسل: هر آنچه که باید بدانید

cEsSnKgCdkLRv4bdLQX5MR-320-80-1.jpg
اگر به نظر می رسد که تبلت گوگل پیکسل سال ها پیش رونمایی شده است، به این دلیل است که اینگونه بوده است. این تبلت ابتدا در Google IO 2022 معرفی شد و بعداً در Google I/O 2023 در کنار Pixel Fold و Pixel 7a عرضه شد. با وجود Tensor 2 و Android 13، این یک حمله بلندپروازانه به بازار پرآشوب تبلت ها است. در اینجا همه چیزهایی است که ...

اگر به نظر می رسد که تبلت گوگل پیکسل سال ها پیش رونمایی شده است، به این دلیل است که اینگونه بوده است. این تبلت ابتدا در Google IO 2022 معرفی شد و بعداً در Google I/O 2023 در کنار Pixel Fold و Pixel 7a عرضه شد. با وجود Tensor 2 و Android 13، این یک حمله بلندپروازانه به بازار پرآشوب تبلت ها است.

در اینجا همه چیزهایی است که تاکنون درباره اولین تبلت اندرویدی گوگل در بیش از نیم دهه گذشته می دانیم.

بریم سر اصل مطلب

چیست؟ تبلت جدید گوگل

کی بیرون میاد؟ ژوئن ۲۰۲۳

چقدر هزینه دارد؟ ۴۹۹ دلار / ۵۹۹ پوند / ۸۹۹ دلار استرالیا

تاریخ عرضه و قیمت تبلت گوگل پیکسل

تبلت پیکسل در ۱۰ مه پس از رویداد IO گوگل پیش‌فروش شد. این تبلت ۴۹۹ دلار / ۵۹۹ پوند / ۸۹۹ دلار استرالیا را به شما بازگرداند، همراه با پایه بلندگوی همراه با قیمت جداگانه ۱۲۹ دلار / ۱۰۵ پوند / ۱۵۰ دلار استرالیا. این تبلت در ۲۰ ژوئن تحویل داده می شود و از فروشگاه آنلاین گوگل و همچنین سایر خرده فروشان اصلی در دسترس خواهد بود.

قیمت آن در برخی مناطق کمتر از iPad Air را نشان می دهد، در حالی که در برخی مناطق مانند بریتانیا با آن مطابقت دارد. ممکن است با توجه به برتری اپل نسبت به تبلت ها، فروش سختی باشد، اما پیشرفت گوگل می تواند شما را جلب کند.

تصویری <a href= از تبلت پیکسل از پشت، در دست کسی" class="lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/techradar/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/cEsSnKgCdkLRv4bdLQX5MR-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/cEsSnKgCdkLRv4bdLQX5MR-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/cEsSnKgCdkLRv4bdLQX5MR-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/cEsSnKgCdkLRv4bdLQX5MR-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/cEsSnKgCdkLRv4bdLQX5MR-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/cEsSnKgCdkLRv4bdLQX5MR-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/cEsSnKgCdkLRv4bdLQX5MR.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/cEsSnKgCdkLRv4bdLQX5MR.jpg">

(اعتبار تصویر: گوگل)

طراحی و نمایشگر تبلت گوگل پیکسل

تبلت پیکسل یک تبلت نسبتا ساده و مینیمالیستی است که از ساختار آلومینیومی ساخته شده و با پوشش نئوسرامیک ترکیب شده است. با توجه به طراحی - که کمی شبیه به یک Google Home Hub بدون پایه است - فرض می کنیم که این یک تخته سنگی میان رده است تا سطح بالا، پس می تواند بیشتر یک رقیب برای iPad 10.2 اصلی باشد. یا iPad Air (2022) نسبت به iPad Pro 11 یا Samsung Galaxy Tab S8 Ultra اگر قیمت در برخی مناطق نبود. تبلت پیکسل در رنگ های چینی، فندقی و رز (یا سفید، سبز و صورتی) موجود است.

در مورد صفحه نمایش، صفحه نمایش ۲۵۶۰ در ۱۶۰۰ ۱۰.۹۵ اینچی است. متأسفانه هیچ اشاره‌ای به نرخ تازه‌سازی بالا که در تبلت‌هایی مانند iPad Pro یا OnePlus Pad جدید مشاهده می‌کنید، وجود نداشت.

ویژگی های ویژه تبلت گوگل پیکسل

تبلت پیکسل در هنگام عرضه، اندروید را اجرا می کند – به ویژه اندروید ۱۳، که پس از ساخت اندروید ۱۲L برای دستگاه های با صفحه نمایش بزرگ بهتر کار می کند. به عنوان یک دستگاه Google، مطمئناً به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری زیادی را نیز دریافت می‌کند - و همچنین به سرعت.

تبلت پیکسل همچنین برای کار با شارژر اسپیکر داک طراحی شده است که در تصویر زیر مشاهده می کنید. این تخته سنگ را به یک دستگاه خانه هوشمند شبیه به Google Home Hub یا Nest Hub Max تبدیل می کند. همانطور که از نام آن پیداست، هم می تواند تبلت پیکسل را شارژ نگه دارد و هم بلندگوهای بهتری نسبت به خود تبلت ارائه می دهد.

تصویری <a href= از تبلت پیکسل از پشت، که در داک آن قرار دارد" class="lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/techradar/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/NghvQ3dkCBzuHwaPGJBGTR-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/NghvQ3dkCBzuHwaPGJBGTR-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/NghvQ3dkCBzuHwaPGJBGTR-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/NghvQ3dkCBzuHwaPGJBGTR-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/NghvQ3dkCBzuHwaPGJBGTR-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/NghvQ3dkCBzuHwaPGJBGTR-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/NghvQ3dkCBzuHwaPGJBGTR.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/NghvQ3dkCBzuHwaPGJBGTR.jpg">

(اعتبار تصویر: گوگل)

مشخصات تبلت گوگل پیکسل

تبلت گوگل پیکسل از همان پردازنده Tensor G2 در پیکسل ۷ قدرت می گیرد و دارای ۸ گیگابایت رم و حداکثر ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی است. گوگل می گوید برای شارژ کامل تا ۱۲ ساعت فیلم تماشا می شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد جدیدترین سخت افزار تخته سنگ، راهنمای ما را در مورد بهترین تبلت های اندرویدی ۲۰۲۳ تحلیل کنید.