سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

تبعیت تنبیهی و بی‌میل اپل با قانون‌گذاران، حسن نیت سیاسی و توسعه‌دهندگان آن را می‌سوزاند

اپل در تلاش است تا از سوی نهادهای دولتی و نهادهای حاکمیتی مجبور شود: روش‌های پرداخت جایگزین، حذف ویژگی‌ها از سخت‌افزار موجود، اجازه دادن به فروشگاه‌های برنامه جایگزین و رقابت پیش‌فرض مرورگر واقعی - به نظر می‌رسد هر کجا که بچرخید، تا حدی معکوس‌کننده است. ، یا به دلیل عدم اجرای احکام محاکمه ای یا قانونگذارانی که روش ترجیحی آن برای انجام تجارت را تنظیم می کنند. اپل از این لذت نمی برد، ...

اپل در تلاش است تا از سوی نهادهای دولتی و نهادهای حاکمیتی مجبور شود: روش‌های پرداخت جایگزین، حذف ویژگی‌ها از سخت‌افزار موجود، اجازه دادن به فروشگاه‌های برنامه جایگزین و رقابت پیش‌فرض مرورگر واقعی - به نظر می‌رسد هر کجا که بچرخید، تا حدی معکوس‌کننده است. ، یا به دلیل عدم اجرای احکام محاکمه ای یا قانونگذارانی که روش ترجیحی آن برای انجام تجارت را تنظیم می کنند.

اپل از این لذت نمی برد، که دقیقاً هیچ کس را شگفت زده نمی کند. چیزی که باید تعجب آورتر باشد این است که اپل چقدر مایل است برای مشتریانش غر بزند و غر بزند که چقدر این کار را دوست ندارد، و اینکه چگونه فکر می کند این برای آنها بد خواهد بود - کاربرانی که به نظر می رسد اپل آن را در نظر می گیرد. بخش های ضعیف اراده در برخی موارد.

در بیانیه مطبوعاتی خود اپل که اعلام می کند تغییراتی که در iOS 17.4 انجام می دهد که مطابق با جدیداً اجرا شده است، آمده است: "در هر تغییری، اپل در حال ارائه تدابیر امنیتی جدیدی است که خطرات جدیدی را که DMA برای کاربران اتحادیه اروپا ایجاد می کند کاهش می دهد - اما حذف نمی کند." قانون بازارهای دیجیتال در اروپا این نسخه حتی شامل «برای کاربران، تغییرات شامل کنترل‌ها و افشاگری‌های جدید، و حفاظت‌های گسترده‌تر برای کاهش خطرات حفظ حریم خصوصی و امنیتی است که DMA ایجاد می‌کند» مستقیماً به عنوان زیرنویس دوم با فونت بزرگ و پررنگ.

بردارهای نصب برنامه شخص ثالث و مواردی مانند بارگذاری جانبی، که در حال حاضر در اندروید موجود است، در واقع می تواند خطرات بیشتری را برای کاربرانی ایجاد کند که بی اطلاع هستند و اقدامات احتیاطی یا مسئولیت مناسبی را انجام نمی دهند تا اطمینان حاصل کنند که از بهداشت نرم افزاری خوبی برخوردار هستند نصب نرم افزارهای معتبر از منابع معتبر اما ترس‌آفرینی اپل احتمالاً مشکل را اغراق‌آمیز می‌کند، زیرا اندروید همانطور که ذکر شد برای مدتی طولانی کاربران را در معرض این خطر قرار داده است - و دستگاه‌های مک و ویندوز همیشه همین کار را انجام داده‌اند. به نوعی، با وجود آن، جامعه دست نخورده باقی می ماند و مردم اکثراً با موفقیت معقول از آن پلتفرم ها استفاده نمی کنند.

در اوایل این ماه، اپل همچنین اعلام کرد که توسعه‌دهندگان می‌توانند به وب پیوند بزنند تا روش‌های اشتراک جایگزین برای محتوای موجود به‌عنوان خرید دیجیتال درون برنامه‌ای را به آنها اطلاع دهند. با این حال، موارد متعددی وجود داشت، از جمله اینکه چگونه و کجا آن پیوند ظاهر می‌شود به شدت کنترل می‌شود، و اپل باید مجوز ویژه‌ای را برای برنامه‌ها فراهم کند تا حتی برای شروع این کار را انجام دهند. همچنین، عامل اصلی این است که اپل او میگوید هر کسی که از طریق آن لینک خریدی انجام می‌دهد، 27 درصد کاهش به او بدهکار است، و زمانی که کاربر در حال خروج است و پیوند شما را نیز دنبال می‌کند، یک برگه ترسناک منتشر می‌کند.

بسیار قابل درک است که چرا اپل نمی خواهد این تغییرات را ایجاد کند. کنترل اپل بر اپ استور و کاهش خرید آن (معمولاً 30 درصد با برخی استثنائات) بخش قابل توجهی از درآمد خدمات آن را نشان می دهد که در صورت کاهش در طول زمان می تواند تأثیر مهمی بر درآمد داشته باشد. چیزی که چندان قابل درک نیست این است که چقدر شرکت در مورد بازکردن انگشتان دست در مشت محکم بسته خود در مورد انطباق در اینجا متذکر است.

قانونگذاران در حال حاضر به دنبال این هستند که کسب و کار یکپارچه اپل را در نقاط مختلف تحت فشار قرار دهند تا ببینند آیا به قلمرو ضد انحصار نفوذ نمی کند - یا مانند اروپا، قوانینی را برای محدود کردن کنترل و قدرت خود وضع کرده است. وقتی نوبت به عملی کردن این چیزها می‌رسد، مانند یک توله سگ لگد شده عمل نمی‌کند، نمی‌تواند این قانون‌گذاران را به استدلال‌های اپل متقاعد کند که این نوع اقدامات لازم نیست و در واقع خصمانه کاربر است.

در بهترین حالت، کوته فکرانه به نظر می رسد: بله، انجام این کار به این معنی است که تصویر درآمد اپل در کوتاه مدت تغییر چندانی نخواهد داشت. اما همچنین به این معنی است که به نظر می رسد شرکتی کاملاً تمایلی به کار با روحیه تلاش قانونگذار برای افزایش رقابت و کاهش تأثیر شرکت های چند تریلیون دلاری مانند اپل بر روی جهان ندارد. و توسعه دهندگان به طور فزاینده ای از شیطنت های اپل عصبانی می شوند. این احساسات بد احتمالاً برای پلتفرم‌هایی مانند iOS که پایه‌های نصب بی‌نظیر دارند و پس اگر در حال ساختن یک کسب‌وکار نرم‌افزاری مصرف‌کننده موبایل هستید، اجتناب‌ناپذیر است، اهمیت چندانی نخواهد داشت، اما برای تلاش‌های آتی برای حذف پلتفرم‌های نوظهور اهمیت زیادی خواهند داشت. زمین – مانند Apple Vision Pro.

همچنین به این معنی است که اپل می‌تواند در بین کسب‌وکارهای اصلی خود نسبت به رقبا حساس‌تر باشد. شاید در این مرحله غیرممکن به نظر برسد که iOS بتواند جایگاه قدرتمند خود را در بازار موبایل از دست بدهد، اما اتفاقات عجیب‌تری رخ داده است و توسعه‌دهندگان احساس می‌کنند که به اندازه کافی مورد طرد و توهین قرار گرفته‌اند، به احتمال زیاد در تکرار رعد و برق آیفون برای شخص دیگری کمک نمی‌کنند. اوضاع به اندازه کافی بد می شود

خبرکاو