سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

تا این لحظه سیم کارتی با عنوان سیم کارت گردشگری وجود ندارد

عیسی زارع پور، در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران، بیان کرد: در خصوص گسترش فیبر نوری اکنون در بیش از ۱۵۰ شهر کار آغاز شده است. در حدود ۷۰ شهر نیز کار به اتمام رسیده است. در ۵۰۰ شهر نیز مقدمات انجام کار یعنی توافق با شهرداری ها و مدیریت شهری صورت گرفته است. اکنون حدود ۴ میلیون خانوار تحت پوشش قرار گرفته اند. این امکان فراهم است برای آنان تا از این شبکه استفاده ...

عیسی زارع پور، در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران، بیان کرد: در خصوص گسترش فیبر نوری اکنون در بیش از ۱۵۰ شهر کار آغاز شده است. در حدود ۷۰ شهر نیز کار به اتمام رسیده است. در ۵۰۰ شهر نیز مقدمات انجام کار یعنی توافق با شهرداری ها و مدیریت شهری صورت گرفته است. اکنون حدود ۴ میلیون خانوار تحت پوشش قرار گرفته اند. این امکان فراهم است برای آنان تا از این شبکه استفاده کنند.

وی در ادامه اظهار کرد: تا پایان سال نیز ۸ میلیون خانوار تحت پوشش فیبر نوری قرار می گیرند. یک اتفاق بسیار بزرگی است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه تصریح کرد: این اتفاق بزرگ سرعت ها در قیاس با وضع موجود که اکنون میانگین سرعت ارتباط ثابت ۱۲ مگابیت بر ثانیه است را حدود ۷۰ الی ۸۰ برابر افزایش می دهد. اولین استانی که به شکل کامل تمام شهرها و مرکز استان تحت پوشش قرار می گیرد استان گلستان است که ان شاءالله ظرف یک ماه آینده به بهره برداری می رسد.

وی در ادامه تاکید کرد: در خصوص رویدادهای فضایی، ان شاءالله تا پایان سال چند رویداد فضایی دیگر هم خواهیم داشت. به فضل الهی هم پرتاپ های متعددی خواهیم داشت که به مرور اعلام خواهد شد. رونمایی هایی نیز از دستاوردهای جدید فضایی کشور خواهیم داشت که به مرور اعلام خواهد شد. یکی کپسول زیستی است که ان شاءالله در آینده نزدیک و ظرف چند ماه آینده تست زیر مداری آن انجام خواهد شد. برای اعزام فضانورد و موجود زنده به فضا برای تحقیقات فضایی، به محفظه ای نیاز است که موجود زنده یا فضانورد در آن قرار می گیرد. به آهن کپسول زیستی می گویند. ما در حال طی کردن مراحل اولیه در این موضوع هستیم.

وی در ادامه بیان کرد : تست های اولیه در قالب آزمایش فضایی در حال انجام است. ان شاءالله بتوانیم در افق پنج سال آینده فضانورد ایرانی در فضا داشته باشیم.

وزیر ارتباطات درخصوص سیم کارت گردشگری گفت: هرکس که وارد خاک ما شود، اپراتورهای ما با بیش از ۲۵۰ اپراتور قرارداد رومینگ دارند و هرکس می‌تواند اینترنت کشور خود را فعال کند. تا این لحظه که خدمت شما هستیم سیم کارت گردشگری وجود خارجی ندارد و مشکلی هم گردشگران از نظر ما ندارند و هرکس وارد ایران شود از سیستم رومینگ استفاده کند.