سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

تازه ترین قیمتها در بازار مسکن تهران!

به گزارش اقتصادنیوز روزنامه دنیای اقتصاد نوشت:هرچند این تلاش تاکنون نتیجه نداده است اما تحلیل فایل‌‌‌های فروش حاکی است تقریبا در اغلب محله‌‌‌های شهر تهران می‌توان آپارتمان‌‌‌هایی با قیمت پیشنهادی کاملا غیرمتعارف را مشاهده کرد. به عنوان مثال در حالی که متوسط قیمت آپارتمان مسکونی تازه‌‌‌ساز در پونک حدود ۱۲۰ میلیون تومان برآورد می‌شود، برخی از فروشنده‌‌‌ها قیمت پیشنهادی آپارتمان کلیدنخورده خود را ۶۰‌درصد ...

به گزارش اقتصادنیوز روزنامه دنیای اقتصاد نوشت:هرچند این تلاش تاکنون نتیجه نداده است اما تحلیل فایل‌‌‌های فروش حاکی است تقریبا در اغلب محله‌‌‌های شهر تهران می‌توان آپارتمان‌‌‌هایی با قیمت پیشنهادی کاملا غیرمتعارف را مشاهده کرد. به عنوان مثال در حالی که متوسط قیمت آپارتمان مسکونی تازه‌‌‌ساز در پونک حدود ۱۲۰ میلیون تومان برآورد می‌شود، برخی از فروشنده‌‌‌ها قیمت پیشنهادی آپارتمان کلیدنخورده خود را ۶۰‌درصد بالاتر از محدوده متعارف و تا مترمربعی ۱۹۰ میلیون تومان اعلام کرده‌‌‌اند.

بدیهی است اعتنای چندانی به این قیمت‌ها نمی‌شود و متقاضیان خرید اغلب ترجیح می‌دهند وقت خود را صرف تحلیل فایل‌‌‌های به اصطلاح «به قیمت رسیده» کنند و حتی در مورد این قبیل املاک خوش‌‌‌قیمت هم، عجله‌‌‌ای برای معامله نشان نمی‌‌‌دهند. با این حال تلاش مذبوحانه برای بالا بردن تب قیمت در بازار مسکن از سوی گروه انگشت‌‌‌شماری از فروشنده‌‌‌ها در بازار فعلی وجود دارد.

در جدول بالا قیمت پیشنهادی فروش ۴۰ واحد مسکونی در محله‌‌‌های مختلف تهران گردآوری شده که با رصد آنها مشخص می‌شود وزن فایل‌‌‌هایی با قیمت معقول به لحاظ تعداد، به مراتب بیشتر از فایل‌‌‌هایی است که در دسته نامتعارف به لحاظ قیمتی قابل دسته‌‌‌بندی هستند.

خبرکاو