متن خبر

“تاریخ سیاه تاریخ آمریکاست”: ناسا در رویداد اسمیتسونیان از آمریکایی های آفریقایی تبار و دستاوردهای فضایی تجلیل می کند.

“تاریخ سیاه تاریخ آمریکاست”: ناسا در رویداد اسمیتسونیان از آمریکایی های آفریقایی تبار و دستاوردهای فضایی تجلیل می کند.

اخبار“تاریخ سیاه تاریخ آمریکاست”: ناسا در رویداد اسمیتسونیان از آمریکایی های آفریقایی تبار و دستاوردهای فضایی تجلیل می کند.
شناسهٔ خبر: 265853 -
خبرکاو:

در کلاس هشتم، للند ملوین سرایدار پاره وقت در یک بانک ویرجینیا بود تا مقداری پول نقد اضافی برای خانواده خود درآورد.

ملوین که بعداً یک فوتبالیست حرفه ای و یکی از فضانوردان سیاه پوست ناسا شد، یک بار به یاد می آورد که در اواخر دهه 1970 هنگام تمیز کردن حمام با یکی از مقامات ارشد بانک احوالپرسی کرد. ملوین جمعه (10 فوریه) در جمع مخاطبان مؤسسه اسمیتسونیان گفت: «او به من نگاه می کرد که انگار حتی آنجا نبودم، انگار یک روح بودم.

رویداد پخش مستقیم از موزه ملی تاریخ و فرهنگ آمریکایی آفریقایی تبار در واشنگتن دی سی (در برگه جدید باز می شود) "میراث دستاوردها، ارتباط و دانش آمریکایی های آفریقایی تبار در ناسا" را برای ماه تاریخ سیاهان فوریه جشن گرفت. چندین سخنران این شعار را تکرار کردند: "تاریخ سیاه تاریخ آمریک است. "

او به حضار دبیرستان بيان کرد که ملوین در کودکی آنقدر به علم وفادار بود که یک بار به طور تصادفی یک انفجار جزئی اما "باور نکردنی" در اتاق نشیمن مادرش با یک مجموعه شیمی ایجاد کرد. پس او یک نکته مهم از آن تعامل در بانک برای به اشتراک گذاشتن داشت: "به خودم گفتم، "من هرگز نمی خواهم کسی احساس کند که من دارم." گفتم: "به اوج خود ادامه خواهم داد. نمی گذارم چنین شخصی بر من تأثیر بگذارد یا مرا از بلند شدن باز دارد." "

مطالب مرتبط: للند ملوین فضانورد چگونه از NFL به فضا رفت (ویدیوی اختصاصی)

ماه تاریخ سیاه‌پوستان زمانی است که آمریکایی‌ها درباره موفقیت‌ها و چالش‌هایی که جمعیت آفریقایی‌تبار در طول قرن‌ها با آن‌ها مواجه شده‌اند، از بردگی گرفته تا تبعیض گرفته تا قوانین «جیم کرو» که تبعیض نژادی را اجرا می‌کند، فکر کنند. بسیاری از مسائل اجتماعی همچنان به سیاه‌پوستان در زمینه‌های متنوعی مانند آموزش و مسکن آسیب می‌زند.

سخنرانان در اسمیتسونین این مسائل را تصدیق کردند و در عین حال به انگیزه، استعداد، جامعه‌سازی و سایر آپشن های ی اشاره کردند که آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار و در واقع همه بشریت را متحد می‌کند. ویکتور گلاور، فضانورد فعلی ناسا گفت: «ما باید تاریخ سیاهان را بدانیم زیرا این یکی از جنبه های مهم داستان ما است.

گلوور پس از یک عمر کنجکاوی و تشویق والدینش به ناسا رسید. او توضیح داد که او خارج از ازدواج به دنیا آمد، اما هم پدر و هم مادرش می‌خواستند او تحصیلاتش را دنبال کند. سپس در حدود 10 سالگی، تقریباً در سال 1985 یا 1986، یک شاتل را در تلویزیون دید. گلاور در مورد علاقه به علم که او را به سمت هوانوردی دریایی و در نهایت هدایت کرد، گفت: "این اولین باری بود که بذر کاشته شد." ، سپاه فضانوردان.

گلاور گفت : "همه ما باید بتوانیم این دستاوردها را جشن بگیریم، مهم نیست که چه شکلی هستید، مهم نیست چند ساله هستید، از کجا یا کی آمده اید. این داستان م است. به همین دلیل است و ما باید مالکیت خود را در دست بگیریم. از آن."

مطالب مرتبط: "رنگ فضا": مستند ناسا را ​​در جشن کاشفان فضای سیاه برای جونتین تماشا کنید

ویکتور گلوور با لباس فضایی اسپیس ایکس <a href= که با انگشت شست بالا می رود" class="expandable lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/space/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/qCGPhpsPpYJgk4DEjBy7bZ-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/qCGPhpsPpYJgk4DEjBy7bZ-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/qCGPhpsPpYJgk4DEjBy7bZ-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/qCGPhpsPpYJgk4DEjBy7bZ-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/qCGPhpsPpYJgk4DEjBy7bZ-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/qCGPhpsPpYJgk4DEjBy7bZ-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/qCGPhpsPpYJgk4DEjBy7bZ.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/qCGPhpsPpYJgk4DEjBy7bZ.jpg">

ویکتور گلاور، فضانورد ناسا، تکمیل اولین ماموریت طولانی مدت سیاه‌پوست را پس از بازگشت به زمین در کپسول خدمه دراگون Resilience اسپیس ایکس در 2 می 2021 جشن می‌گیرد. (اعتبار تصویر: NASA/Bill Ingalls)
(در برگه جدید باز می شود)

گلوور اولین فضانورد سیاهپوست طولانی مدت در فضا در سال‌های 2020-21 بود، یک نقطه عطف بسیار دیرهنگام از آنجایی که ناسا از سال 2000 ایستگاه فضایی بین‌المللی را به طور دائم اشغال کرده است. ناسا در حال کار بر روی رفع مشکلات نابرابری تاریخی در آژانس مانند این است.

برای مثال: مهندسان و ریاضیدانان زن سیاهپوست که اکنون به عنوان "شخصیت های پنهان" شناخته می شوند، نقش های کلیدی برنامه ریزی را در برنامه فضایی اولیه فضانوردان در دهه 1960 ایفا کردند، در حالی که با جداسازی و تبعیض مواجه بودند. فضانورد مرد سیاه پوست گیون "گای بلوفورد" اولین بار در سال 1983 در ناسا پرواز کرد، 22 سال پس از اولین مرد سفیدپوست آژانس. سپس تا سال 1992 طول کشید تا با اولین زن فضانورد آفریقایی-آمریکایی، مای جمیسون، پرواز کند و تا سال 2022، جسیکا واتکینز اولین زن سیاه پوست در یک ماموریت طولانی مدت باشد.

خوشبختانه اوضاع در حال تغییر است. ونسا وایچ، مدیر کنونی مرکز فضایی جانسون ناسا، او میگوید : «زمانی که برای اولین بار در ناسا کار کردم، به‌ویژه به‌عنوان یک مهندس زن و به‌ویژه به‌عنوان یک مهندس زن سیاه‌پوست، افراد زیادی شبیه من نبودند. او در سال 1989 به ناسا پیوست.

وایچ تاکید کرد که داشتن افراد بیشتر با پیشینه های متنوع "بخشی از ماموریت ما است. او بيان کرد که تیم های متنوع بهتر می توانند مشکلات را حل کنند زیرا ما این کار را با ذهنیت های متفاوت انجام می دهیم. اینها برخی از تغییراتی است که من دیده ام."

مرتبط: کارشناسان ناسا و ESA در مورد تنوع و گنجاندن در فضا می سنجید

سه دانش آموز کنار یک میز ایستاده اند. شخصی پشت میز با دستی دراز <a href= به سمت راست اشاره می کند" class="expandable lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/space/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/CcM6KZR3QNfRQvfKWgkvuW-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/CcM6KZR3QNfRQvfKWgkvuW-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/CcM6KZR3QNfRQvfKWgkvuW-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/CcM6KZR3QNfRQvfKWgkvuW-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/CcM6KZR3QNfRQvfKWgkvuW-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/CcM6KZR3QNfRQvfKWgkvuW-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/CcM6KZR3QNfRQvfKWgkvuW.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/CcM6KZR3QNfRQvfKWgkvuW.jpg">

ازدحام جمعیت در «STEM Boys Night In» در مرکز پرواز فضایی گودارد ناسا در نزدیکی بالتیمور، مریلند در 11 ژوئن 2019. ناسا رویدادهایی مانند این را برای همه جنسیت‌ها برگزار می‌کند و به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد تا در تأسیسات ناسا بخوابند و با رهبری ارشد برای بحث در مورد علم دیدار کنند. مشاغل فنی، مهندسی و ریاضیات. این رویداد شامل جلسات دانشجویی با مشاهیر سیاه پوست ناسا مانند کلیتون ترنر، معاون مدیر مرکز تحقیقات لانگلی و فرد گرگوری فضانورد سابق بود. (اعتبار تصویر: NASA/Goddard/Taylor Mickal)
(در برگه جدید باز می شود)

کلایتون ترنر، اولین آمریکایی آفریقایی تبار که به عنوان مدیر مرکز تحقیقات لانگلی ناسا در ویرجینیا خدمت کرد، بيان کرد موفقیت در استخدام برای تنوع نه تنها از تعهد مداوم، بلکه از شروع زودهنگام فرآیند ناشی می شود.

در اولین روز کار ترنر به عنوان کارگردان در سال 2019، او او میگوید که به طور فعال در حال استخدام برای کودکان سه و چهار ساله بوده است. او گفت: "ما در مورد منظومه شمسی صحبت کردیم و من یک خورشید بودم. آنها سیارات بودند." من چرخیدم، آنها چرخیدند، آنها خندیدند، سپس ما افتادیم.

او یادآور شد، اما از آنجا، گفتگو - با جدیت تمام - به بحثی متناسب با سن در مورد کدگذاری، ترمودینامیک، مهندسی و هوافضا تبدیل شد.

سه بلندگو پشت سر هم روی صحنه. دو نفر سمت چپ فضانورد <a href= هستند و لباس فضانوردی می پوشند. یکی میکروفون در دست دارد. آخرین نفر سمت راست کت و شلوار می پوشد" class="expandable lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/space/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/hNkf8yW8SmszrPcLG2Huwj-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/hNkf8yW8SmszrPcLG2Huwj-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/hNkf8yW8SmszrPcLG2Huwj-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/hNkf8yW8SmszrPcLG2Huwj-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/hNkf8yW8SmszrPcLG2Huwj-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/hNkf8yW8SmszrPcLG2Huwj-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/hNkf8yW8SmszrPcLG2Huwj.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/hNkf8yW8SmszrPcLG2Huwj.jpg">

رویداد ماه تاریخ سیاه پوست در 10 فوریه 2023 شامل (از سمت چپ) فضانورد ناسا، ویکتور گلوور، فضانورد بازنشسته ناسا، للند ملوین، و کریستوفر ویلیامز، متخصص آموزش STEM در موزه ملی اسمیتسونیان تاریخ و فرهنگ آمریکایی آفریقایی تبار. (اعتبار تصویر: NASA/Joel Kowsky)
(در برگه جدید باز می شود)

ترنر ادامه داد: نه، عقلم را از دست نداده ام. "در واقع کتاب هایی برای آن وجود دارد. من توپی را نگه داشتم و آن را رها کردم. یک کودک سه ساله از او پرسیدم چرا توپ سقوط کرد و او گفت: "چون بالون نیست." و سپس به من بيان کرد که چرا بالون بالا رفت.

ترنر رو به حضار دبیرستان کرد و گفت : "من مشتاق هستم تا با هر تعداد از شما صحبت کنم. این استخدام م است. همه ما. همه 17000 نفر در ناسا به دنبال شما هستند که به ما بپیوندید. ناسا یک مکان شگفت انگیز. اما جای غیرممکن نیست. ما به شما نیاز داریم که به ما بپیوندید. به شما نیاز داریم که بیایید و به شرکای صنعتی ما بپیوندید. ما به شما در دانشگاه نیاز داریم. زیرا کاری که ما قصد داریم انجام دهیم رسیدن به ارتفاعات جدید است. ناشناخته را به نفع بشریت آشکار کن."

الیزابت هاول یکی از نویسندگان کتاب " چرا من بلندتر هستم (در برگه جدید باز می شود ؟" است. (ECW Press، 2022؛ با فضانورد کانادایی دیو ویلیامز)، کتابی در مورد پزشکی فضایی. او را در توییتر @howellspace دنبال کنید (در برگه جدید باز می شود) . ما را در توییتر @Spacedotcom (در برگه جدید باز می شود) یا فیس بوک (در برگه جدید باز می شود) دنبال کنید .

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است