متن خبر

بیشتر و بیشتر از ما گرفتار کلاهبرداری های عاشقانه آنلاین می شویم

بیشتر و بیشتر از ما گرفتار کلاهبرداری های عاشقانه آنلاین می شویم

اخباربیشتر و بیشتر از ما گرفتار کلاهبرداری های عاشقانه آنلاین می شویم
شناسهٔ خبر: 265599 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

مطالعه جدیدی که به نمایندگی از شرکت امنیت سایبری نورتون انجام شد، نشان داد که نسل‌های جوان آنطور که باید نگران تعقیب آنلاین نیستند، و آنها را در معرض خطر فزاینده قربانی شدن در معرض کلاهبرداری قرار می‌دهد.

34% و 35% از Gen Z (18-25) و Millenials (26-42) به ترتیب گزارش دادند که نگران تعقیب آنلاین توسط یک شریک فعلی یا سابق نیستند، که این تفاوت آشکار با تنها 10% افراد مسن تر (58+) که نگران هستند.

پیش از روز ولنتاین، این مطالعه همچنین برخی از رایج ترین انواع تعقیب آنلاین را حذف کرد و توضیح داد که چگونه افراد آسیب دیده ممکن است بیشتر مستعد مسائل امنیت سایبری باشند.

تعقیب آنلاین

سه تا از محبوب‌ترین روش‌ها از آسیب‌پذیری‌هایی که کاربران روی گوشی‌های هوشمند خود قرار داده‌اند، سوء استفاده می‌کنند. آنها پیام ها، تماس ها و عکس ها را بررسی می کنند. تاریخچه جستجوی مرور؛ و ردیابی موقعیت مکانی با برنامه هایی مانند Find My.

در حالی که ممکن است با جستجوهای «کنجکاو» شروع شود، نورتون توضیح می‌دهد که این می‌تواند به سرعت به نصب برنامه‌های stalkerware و creepware برای نظارت مخفیانه بر فعالیت‌ها پیشرفت کند. از هر هشت آمریکایی بیش از یک نفر با این نوع نرم افزارها آشنا نیستند، که نورتون می گوید فرصتی بزرگ برای آموزش است.

فراتر از خانواده ها و روابط خودمان (گذشته یا حال)، این مطالعه همچنین نشان داد که کلاهبرداری های آنلاین مربوط به قرار ملاقات یا عاشقانه به طرز نگران کننده ای رایج است، تا جایی که یک چهارم آمریکایی ها قربانی شده اند. بیش از نیمی (53٪) از این قربانیان نیز متحمل خسارات مالی شدند، به طور متوسط ​​230 دلار برای هر سر، در حالی که از هر 10 آمریکایی یک نفر نیز گربه ماهی شده است.

کوین راندی، مدیر فنی ارشد آزمایشگاه نورتون، گفت:

ما به شدت تشویق می‌کنیم که دستگاه‌ها و اطلاعات شخصی خود را ایمن کنید تا از حریم خصوصی شما محافظت شود، که می‌تواند نه تنها برای ایمنی سایبری شما، بلکه برای سلامت جسمی و روانی شما نیز حیاتی باشد.»

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است