سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

بیشتر شرکت‌ها امنیت سایبری را به اندازه کافی جدی نمی‌گیرند – و ممکن است دوباره به آنها آسیب برساند.

EojVSzjBbpZVsgr6FUDBDG-1200-80.jpg
تحقیقات جدید ادعا کرده است که تقریباً دو سوم (۶۱٪) از تصمیم گیرندگان امنیت فناوری اطلاعات (ITSDMs) معتقدند که رهبری شرکت آنها نقش امنیت سایبری در موفقیت کسب و کار را نادیده می گیرد و باعث می شود که بسیاری از آنها به زیر مرز سقوط کنند. مطالعه بیش از ۲۰۰۰ ITSDM در ۲۳ کشور توسط Delinea نشان داد که قطع ارتباط بین امنیت سایبری و اهداف تجاری تقریباً در ۹ مورد از ۱۰ مورد (۸۹٪) پیامدهای ...

تحقیقات جدید ادعا کرده است که تقریباً دو سوم (۶۱٪) از تصمیم گیرندگان امنیت فناوری اطلاعات (ITSDMs) معتقدند که رهبری شرکت آنها نقش امنیت سایبری در موفقیت کسب و کار را نادیده می گیرد و باعث می شود که بسیاری از آنها به زیر مرز سقوط کنند.

مطالعه بیش از ۲۰۰۰ ITSDM در ۲۳ کشور توسط Delinea نشان داد که قطع ارتباط بین امنیت سایبری و اهداف تجاری تقریباً در ۹ مورد از ۱۰ مورد (۸۹٪) پیامدهای منفی داشته است.

این، طبق یافته‌ها، منجر به افزایش سطح تهدید ناشی از حملات سایبری شده و کسب‌وکارها را در معرض خطری غیرقابل اجتناب قرار می‌دهد.

امنیت سایبری دست کم گرفته می شود

بیش از یک سوم (۳۶٪) از پاسخ دهندگان معتقد بودند که اعضای هیئت مدیره و C-Suite شرکت آنها امنیت سایبری را تنها به عنوان یک الزام انطباق و نظارتی می بینند، و ۱۷٪ شگفت انگیز آن را به عنوان یک اولویت در نظر نمی گیرند.

دقیقاً آنچه مقصر است برای هر شرکت متفاوت است، با این حال برخی از یافته‌های کلیدی تاخیر در سرمایه‌گذاری، تاخیر در تصمیم‌گیری استراتژیک و افزایش غیرضروری در هزینه‌ها بود.

با نگاهی به آینده، Delinea حوزه‌های مهمی را برای توجه هم برای شرکت‌هایی که موفق به رسیدن به این علامت نشده‌اند و هم برای آن‌هایی که عملکرد رضایت‌بخشی داشته‌اند، پیشنهاد کرده است، زیرا «هنوز جا برای بهبود وجود دارد».

جلسات منظم بین تیم ها و مدیران اجرایی برای به اشتراک گذاشتن و انتشار یافته ها مهم است، در حالی که تعبیه کارکنان امنیتی در عملیات های مختلف تجاری می تواند منجر به عملکرد بهتر امنیت سایبری شود.

همه اینها تلاشی است نه تنها برای جلوگیری از حملات، بلکه برای دستیابی به اهداف انطباق و کاهش هزینه حوادث امنیتی، که همه آنها در بین شرکت کنندگان در نظرسنجی اهمیت مشابهی دارند.

جوزف کارسون، دانشمند ارشد امنیت و مشاور CISO، توضیح داد: "رهبران اجرایی باید به امنیت سایبری نه تنها از نظر علامت گذاری جعبه انطباق یا محافظت از شرکت، بلکه از نظر ارزشی که می تواند در سطح استراتژیک تر ارائه دهد" فکر کنند. همسویی بین امنیت سایبری و اهداف تجاری به عنوان "ضروری برای موفقیت".