سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

بوسکتس با پایان دوران ۱۸ ساله خود بارسا را ​​ترک می کند

iimg2Fphoto2F20232F05102Fr1170983_1296x729_162D9.jpg
سام مارسدن مویسس لورنز ۱۰ مه ۲۰۲۳، ۰۵:۱۹ صبح به وقت شرقی این باشگاه روز چهارشنبه اعلام کرد سرخیو بوسکتس پس از پایان قراردادش در تابستان امسال بارسلونا را ترک خواهد کرد و به طلسمی پایان می دهد که با کسب ۸ عنوان قهرمانی لالیگا و سه قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا همراه بود. بوسکتس ۳۴ ساله پیشنهادی برای تمدید اقامت خود در اسپاتیفای نیوکمپ داشت و ژاوی هرناندز سرمربی بارسا ابراز تمایل کرد که کاپیتان باشگاه در این باشگاه بماند. - پخش جریانی ...

این باشگاه روز چهارشنبه اعلام کرد سرخیو بوسکتس پس از پایان قراردادش در تابستان امسال بارسلونا را ترک خواهد کرد و به طلسمی پایان می دهد که با کسب ۸ عنوان قهرمانی لالیگا و سه قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا همراه بود.

بوسکتس ۳۴ ساله پیشنهادی برای تمدید اقامت خود در اسپاتیفای نیوکمپ داشت و ژاوی هرناندز سرمربی بارسا ابراز تمایل کرد که کاپیتان باشگاه در این باشگاه بماند.

- پخش جریانی در ESPN+: لالیگا، بوندسلیگا، بیشتر (ایالات متحده)

با این حال، پس از ۱۸ سال حضور در باشگاه کاتالانی - و ۱۵ سال حضور در تیم اصلی - بوسکتس تصمیم گرفت آخرین سال های دوران بازی خود را در جای دیگری سپری کند.

بوسکتس هنوز حرکت بعدی خود را تایید نکرده است، اما ESPN در ژانویه فاش کرد که او پیشنهاد سودآوری برای پیوستن به باشگاهی در عربستان سعودی دارد.

او همچنین قبلاً برای بازی در لیگ برتر فوتبال ابراز علاقه کرده بود و اینتر میامی یکی از تیم هایی بود که او نامش را تحلیل کرد.

هم تیمی سابق بارسا، لیونل مسی ، که اکنون در پاری سن ژرمن است، نیز با بوسکتس به عربستان سعودی و میامی منتقل شده است، اگرچه پدر این مهاجم روز سه شنبه هرگونه تصمیم گیری تا پایان فصل داخلی در اروپا را تکذیب کرد .

🥺 خداحافظی اسطوره بارسا. #۵ergioUnic pic.twitter.com/SWlDN2GtA2

— FC Barcelona (@FCBarcelona) 10 مه ۲۰۲۳

مسی (۷۷۸) و سرمربی بارسا ژاوی (۷۶۷) تنها دو بازیکنی هستند که بیشتر از بوسکتس برای بلوگرانا بازی کرده اند و به عنوان سومین بازیکن برتر خود باشگاه را ترک خواهند کرد.

بوسکتس تا به امروز ۷۱۹ بازی انجام داده است و اگر در ۵ بازی آخر فصل لیگ به میدان برود، می تواند این تعداد را قبل از جدایی به ۷۲۴ برساند.

در این مدت او ۳۱ جام از جمله هشت عنوان لالیگا و سه قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورده است و احتمالاً قبل از پایان رسمی قراردادش در ۳۰ ژوئن، یک جام دیگر نیز کسب خواهد کرد.

بارسا می تواند روز یکشنبه لالیگا را برای اولین بار از سال ۲۰۱۹ به دست آورد، اگر در خارج از خانه مقابل رقیب محلی اسپانیول به پیروزی برسد.

بوسکتس همچنین یک جام جهانی و یک قهرمانی اروپا را با اسپانیا به دست آورده است، اما پس از ۱۴۳ بازی ملی، پس از جام جهانی سال گذشته در قطر، از فوتبال بین المللی خداحافظی کرد.

خبرکاو